Кабмін завершив створення нової Дипломатичної академії ім. Геннадія Удовенка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кабмін завершив створення нової Дипломатичної академії ім. Геннадія Удовенка Реформована ДАУ буде слідувати відомчій моделі дипломатичних академій © theoutlook.com.ua
Рішенням уряду всі аспіранти ДАУ продовжать своє навчання в КНУ їм. Тараса Шевченка.

Кабінет міністрів України 18 серпня прийняв постанову, якою фактично завершив процес створення нової Дипломатичної академії України ім. Геннадія Удовенка.

Про це у своїй статті для DT.UA пише керівник робочої групи з реформування Дипломатичної академії україни, Надзвичайний і Повноважний Посол Сергій Корсунський. За його словами, ухвалений урядом документ врегулював останнє проблемне питання, що залишалось невирішеним у процесі реформування Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ (ДАУ).

"Рішенням уряду всі аспіранти ДАУ продовжать своє навчання в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, причому на тих самих умовах, на яких вони навчалися в ДАУ", – йдеться в статті.

"Реформа, започаткована постановою Кабінету міністрів №920 від 7 грудня 2016 р., завершилася створенням нової Дипломатичної академії України ім. Геннадія Удовенка - установи професійної підготовки дипломатів", – підкреслює Корсунський.

За його словами, в рамках роботи зі створення сучасної системи підготовки кадрів дипломатичної служби були вивчені моделі, застосовувані в інших країнах, проаналізовано досвід підготовки "нового дипломата" в США, Великобританії, Естонії, Ізраїлі, Туреччині, Німеччині, Австралії.

Реформована ДАУ, як зазначає дипломат, розвиватиметься за відомчою моделлю дипломатичних академій.

"В остаточному підсумку, знання мов, культури й історії країни та регіону спеціалізації, міждисциплінарна широта кругозору й аналітичні компетенції з акцентом на якісних методах стануть основним "набором" для більшості майбутніх освітніх програм ДАУ з підвищення кваліфікації дипломатів. Ми виходитимемо з концепції T-shaped skills, коли сильна базова освіта (вертикальна лінія в "Т") доповнюється різносторонніми знаннями й навичками з широкого кола питань "публічної дипломатії", включно з такими складовими як культура, економіка, наука, освіта, комунікації (горизонтальна лінія в "Т")", – пише Корсунський.

За його словами, у планах нової ДАУ – реалізація цілого ряду навчальних та освітніх проектів, в ході яких працівники дипломатичної служби зможуть значно розширити свої знання.

У квітні DT.UA повідомляло, що Кабінет міністрів України погодився з пропозицією МЗС щодо реформування Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України, спрямованому на перегляд її статусу і функцій.

Установа перестане готувати магістрів і аспірантів, зосередившись на своїй головній функції – підготовці дипломатів.

Детальніше про реформу Дипломатичної академії при МЗС читайте у статті Сергія Корсунського "Реформа Дипломатичної академії: що далі?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі