Кабмін затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на наступні сім років

Доповнено
Поділитися
Кабмін затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на наступні сім років
Документ підготувало Міністерство регіонального розвитку.

Кабінет міністр затвердив Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Таке рішення уряд прийняв під час засідання 5 серпня.

"Цей документ підготувало Міністерство регіонального розвитку. Цей важливий документ наповнений новим змістом, європейськими підходами до розвитку регіонів. Бачу в цьому один з векторів нашого руху і напрямки до Європейського союзу", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання.

Згідно з пояснювальною запискою проект стратегії визначає тенденції та основні проблеми соціально-економічного розвитку регіонів у контексті загальнодержавних викликів, а також формує три стратегічні цілі регіонального розвитку:

- формування згуртованої країни в соціальному, гуманітарному, екологічному та просторовому вимірах;

- підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів;

- розбудова ефективного багаторівневого врядування.

“У стратегії запроваджено нові підходи до політики регіонального розвитку у новому плановому періоді, а саме: перехід від переважно територіально нейтральної до територіально спрямованої державної регіональної політики на основі стимулювання використання власного потенціалу територій”, - йдеться у пояснювальній записці.

Вказано, що підтримка розвитку територій відбуватиметься відповідно до принципів типізації регіонів Європи, прийнятих резолюцією №1 на останній Конференції СЕМАТ  у Бухаресті “Функціональні регіони — капіталізація місцевого  потенціалу у політиці територіального розвитку європейського континенту”.

У зв’язку з цим, уряд визначив тип територій, на яких буде фокусуватися державна регіональна політика протягом наступних семи років, а саме:

- гірські території Українських Карпат;

- узбережжя Чорного та Азовського морів;

- зони впливу міжнародних транспортних коридорів;

- прикордонні регіони в тому числі у несприятливих умовах;

- природно-заповідні території;

- міські агломерації;

- центри економічного зростання;

- монофункціональні міські поселення;

- сільські поселення у несприятливих умовах.

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков повідомив про те, що Україна працює над розробкою амбітної економічної стратегії для Донбасу. За його словами, дорожню карту стратегії Кабінету міністрів можуть представити вже в вересні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі