"Сьогодні, 20 жовтня 2019 року, на своєму засіданні Кабінет міністрів України ухвалив низку кадрових рішень. Зокрема, тимчасово поклав виконання обов'язків голови Національного агентства з питань запобігання корупції на Новак Наталію Василівну", - повідомляє "Урядовий портал".
Нагадаємо, 16 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції".
Закон перезавантажує агентство шляхом звільнення його чинного керівництва та зміни моделі управління з колегіальної на одноособову: замість п'яти членів НАЗК керуватиме один голова.
Упродовж п'яти днів з дня набрання законом чинності уряд мав обрати тимчасового голову НАЗК, а також протягом наступних двох місяців провести конкурс на посаду очільника агентства із запобігання корупції.
Конкурсна комісія складатиметься з шести членів, яких визначить Кабмін. Половина її складу має бути представлена міжнародними експертами, яких уряду рекомендують донори України в сфері протидії корупції.
Голову НАЗК призначатимуть строком на чотири роки без права переобрання на посаду після двох строків поспіль. Він може призначити собі трьох заступників.
Звільнятиме голову також Кабмін, однією з підстав для звільнення є висновок Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності агентства про неефективність на посаді.
Як пише LB.ua, Наталія Новак – депутат Київради 3 та 5-го скликань, депутат Верховної Ради VII і VIII скликань. Проходила за списками партії мера Києва Віталія Кличка "Удар" і політсили п'ятого президента України Петра Порошенка "БПП" (нині "Європейська солідарність").
У парламенті Новак працювала в комітеті з питань правової політики і правосуддя, вона також є соратницею чинного заступника генпрокурора Віктора Чумака за рухом "Хвиля".
Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому президентський законопроєкт №1029 про забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції. Законопроєкт підтримали 237 народних депутатів.
Окрім перезавантаження НАЗК закон зобов'язує оприлюднювати власні декларації публічних керівників СБУ та розвідки, посадовців Офісу президента, яких призначає і звільняє голова держави, посадовців патронатної служби, помічників суддів.
Документ також врегульовує питання фінансування партій. Тепер на державне фінансування зможуть претендувати лише ті політсили, які на парламентських виборах набрали щонайменше 5%, а не 2%, як було раніше.