Кабінет міністрів підтримав синхронізацію стандартів України та Європейського Союзу у публічних закупівлях, схваливши рішення Комітету асоціації Україна-ЄС і Ради асоціації щодо взаємного доступу до ринків публічних закупівель обох сторін, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram за підсумками засідання уряду.
Він уточнив, що це поширюється на центральні, регіональні та місцеві органи влади, а також на організації публічного права в Україні та Євросоюзі.
"Робимо важливий крок до членства в ЄС. Синхронізуємо українські та європейські стандарти у сфері публічних закупівель … Продовжуємо виконувати євроінтеграційні зобов’язання та наближати час відкриття переговорів про входження до ЄС", – зазначив Шмигаль.
Раніше посол Європейського Союзу Матті Маасікас заявив, що на початку літа Єврокомісія оцінюватиме нашу державу з точки зору прогресу у виконанні реформ, потрібних для вступу.
Україна сподівається, що восени Євросоюз прийме рішення щодо початку переговорів з нашою країною про вступ. Чи розпочинати ці переговори, висловиться кожна країна. І так само всі 27 держав дозволятимуть Україні (чи ні) крок за кроком рухатися до членства. Але перше слово належатиме "експертам-українологам" – країнам, які щоденно стикаються з її територією, економікою, громадянами, її проблемами й викликами. Що ми маємо зробити, аби їхні голоси були однозначно на нашому боці? Про це – в статті експосла України в ЄС Андрія Веселовського "Україна і "ближнє зарубіжжя": стати "своїми".