Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що Верховна Рада і уряд будуть працювати до наступних чергових парламентських виборів.
"Очевидно, що український парламент і український уряд будуть працювати до наступних парламентських виборів", - сказав Гройсман, виступаючи з трибуни Верховної Ради в п'ятницю.
"Давайте з вами, спільно з новообраним президентом, весь український парламент визначимо ту порядку денного, яка нас об'єднує", - додав прем'єр-міністр.
Зокрема Гройсман заявив про необхідність внести зміни до виборчої системи і зняти депутатську недоторканність.
"Потрібно говорити про те, якою має бути виборча система, щоб дати нову якість української політики в наступному парламенті ... Можливо, прийшов час об'єднатися і в кінці кінців прийняти рішення, що система виборів повинна бути змінена, провести серйозну дискусію. Але дати можливість конкуренції на політичній арені країни", - сказав він з трибуни.
Що стосується питання зняття депутатської недоторканності, то Гройсман висловив думку, що "недоторканність українського парламенту та інших чиновників роз'їдає їх зсередини, дозволяє розширювати рамки і порушувати закон, за що все одно доведеться відповідати".
"Нам потрібні зміни Конституції і впровадження ще законів, які дозволять фундаментально закріпити право децентралізації", - підкреслив Гроойсман.
Крім того, прем'єр зазначив, що для реалізації курсу на європейську інтеграцію необхідно також прийняти ряд законодавчих ініціатив.
У п'ятницю голова Верховної Ради Андрій Парубій на ранковому пленарному засіданні парламенту оголосив про припинення діяльності парламентської коаліції"Європейська Україна" і виході з неї депутатської фракції політичної партії "Народний фронт".
Згідно з діючим законодавством, після оголошення про відсутність коаліції фракції могли протягом 30 днів домовитися про створення нової і тільки в разі, якщо вона не була створена, президент мав право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори. Проте заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін звертає увагу на те, що після вилучення з закону про регламент Верховної Ради норм про правила формування коаліції, вони так і залишилися неврегульованими.
"Старі правила створення та функціонування коаліції скасовані, нові - не написані. А, згідно з українським реаліям, все, що не відрегульовано, - вразливе", - констатує автор.
Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".