Європарламент буде рекомендувати лідерам ЄС надати Україні статус кандидата в червні

Поділитися
Європарламент буде рекомендувати лідерам ЄС надати Україні статус кандидата в червні © © European Union 2013 - European Parliament
А також закликатиме передати нашій державі необхідну зброю.

Європейський парламент рекомендуватиме очільникам держав і урядів Євросоюзу, що зберуться на засідання 23-24 червня, надати Україні статус країни-кандидата на членство в ЄС, а також виділити нашій державі озброєння, необхідне для протистояння російському вторгненню. Про це пише Укрінформ із посиланням на заяву голови Комітету Європарламенту із закордонних справ Девіда Макалістера.

На пленарному засіданні ЄП він виступив із проєктом спільної доповіді свого комітету й підкомітету з питань безпеки та оборони про вплив війни РФ проти України на Спільну політику Євросоюзу із безпеки й оборони. 

Макалістер оголосив вісім пунктів рекомендацій, адресованих учасникам саміту Європейського Союзу. Три положення безпосередньо стосуються інтересів нашої країни.

«Ми рекомендуємо надати Україні зброю і все обладнання, відповідно до потреб, що були висловлені українською владою, та надати країні статус держави-кандидата як чіткий політичний сигнал солідарності з мужнім народом України”, — заявив він.

Також у доповіді закликають забезпечити потужний моніторинг щодо застосування санкцій ЄС проти Росії, “щоб зміцнити спроможність Європейської комісії з імплементації обмежувальних заходів».

У документі вказані й інші пропозиції, що стосуються України:

  • швидка імплементація Стратегічного компаса ЄС, у тому числі, в розвитку оперативних можливостей сил швидкого розгортання Євросоюзу;
  • перегляд і спрямування місій та операцій Євросоюзу в межах Спільної політики з безпеки та оборони, їх адаптація до нових геополітичних реалій, зокрема, для надання відповідної підтримки урядам України та Молдови;
  • швидке закінчення роботи над третьою Спільною декларацією ЄС-НАТО, затвердження положень Стратегічного компаса ЄС і нової Стратегічної концепції НАТО з метою забезпечення їх взаємодоповнення;
  • перегляд європейської політики сусідства для глибокої оцінки впливу агресивної війни Росії проти України на співпрацю в межах Східного партнерства та посилення політики розширення Європейського Союзу;
  • активне залучення ЄП до належної імплементації Спільної зовнішньої та безпекової політики (СFSP) і Спільної політики з безпеки та оборони (CSDP), у тому числі, імплементації Стратегічного компаса ЄС і Європейського фонду миру;
  • забезпечення Спільної політики з безпеки й оборони ЄС необхідними фінансовими ресурсами, щоб підвищити її ефективність і надійність.

За словами Макалістера, наразі весь світ переживає період нового геополітичного самовизначення. Він додав, що проблеми, які виникли через агресивне вторгнення РФ в Україну, виходять далеко за межі регіону, і перед викликом опинилася вся Європа.

Політик також зазначив, що, зважаючи на російську війну проти України, ЄС повинен терміново забезпечити себе засобами й інструментами для гідної відповіді на глобальне стратегічне суперництво і загрози у сфері безпеки.

Спільну доповідь Комітету із закордонних справ і підкомітету з безпеки та оборони Європарламенту винесуть на голосування на пленарному засіданні ЄП у Страсбурзі в другій половині дня 8 червня.

Раніше повідомлялося, що Європейська Рада обговорить питання надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу на наступному засіданні, яке відбудеться 23-24 червня.

Нагадаємо, 28 травня у низці міст Європи відбулись мирні вуличні акції на підтримку надання Україні статусу кандидата в члени ЄС. Як зазначили у Верховній Раді України, більшість громадян ЄС вважає, що Україна є частиною європейської родини та має стати членом Євросоюзу. 

Крім цього, 30 травня голова Європарламенту Роберта Метсола закликала європейських лідерів надати Україні статус кандидата до Євросоюзу.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі