Європа просить адміністрацію Байдена посилити підтримку України перед поверненням Трампа — Bloomberg

Поділитися
Європа просить адміністрацію Байдена посилити підтримку України перед поверненням Трампа — Bloomberg Жозеп Боррель розмовляє з Ентоні Блінкеном у Брюсселі 13 листопада © EPA/ Geert Vanden Wijngaert / POOL
Деякі лідери ЄС також наполягають, щоб США дозволили Києву використовувати західну зброю для ударів по військових об'єктах на території РФ.

Європа звернулася з “останнім закликом” до адміністрації лідера США Джо Байдена, який залишає посаду в січні, посилити підтримку України, щоб максимально зміцнити позицію Києва до інавгурації новообраного американського президента Дональда Трампа, повідомляє Bloomberg.

Трамп, який вступить на посаду 20 січня, дав зрозуміти, що спробує сприяти досягненню “швидкої угоди” між Україною та РФ, викликавши занепокоєння в Європі, що така угода буде невигідною для Києва і, можливо, лише закріпить успіхи, досягнуті Росією з початку повномасштабного вторгнення в 2022 році.

Європейські лідери та посадовці просять США надати Україні більше зброї, артилерії, запровадити додаткові санкції проти ключових джерел доходів РФ та обмежити можливості Москви купувати технології, які вона використовує для виробництва зброї, розповіли Bloomberg джерела. Багато таких європейських запитів мали неофіційний характер.

Державний секретар США Ентоні Блінкен днями здійснив поспішно організовану поїздку до Брюсселя, щоб запевнити союзників: Штати активізують підтримку України напередодні інавгурації Трампа.

Американська допомога Києву - гроші, боєприпаси, зброя, здебільшого надходять з пакету на 61 мільярд доларів, ухваленого Конгресом США на початку цього року. Блінкен наголосив, що “кожен долар”, закладений на підтримку України, буде використаний.

Попри те, що у Байдена залишається дедалі менше часу, аби виконати прохання європейських лідерів, США вже працюють над новими санкціями проти російського нафтового флоту, а також проти Північної Кореї, яка відправила війська на допомогу Москві. Схвалення санкцій планується до кінця листопада.

Європа активізувала захист своїх інтересів, зокрема, коли йдеться про підтримку України, ще до того, як Трамп переміг на виборах у США.

“Наступні кілька тижнів будуть вирішальними для того, щоб поставити Україну на сильну позицію”, - вважає Марк Леонард з аналітичного центру Європейської ради з міжнародних відносин.

Адміністрація Байдена обіцяла, що всі гроші, схвалені для підтримки України, будуть використані до того, як Трамп вступить на посаду. Однак поставка деяких видів зброї може зайняти багато місяців і вийти за межі перебування Байдена на посаді.

“Ми зробимо все можливе, щоб підтримати Україну до того, як нова команда прийде до влади”, - сказав начальник відділу закупівель армії США Дуглас Буш, але додав, що після цього рішення прийматиме нова адміністрація.

Деякі лідери країн ЄС також наполягають на тому, щоб США дозволили Києву використовувати західну зброю для ударів по військових об'єктах на території Росії — крок, який, на думку Києва і його союзників, значно покращив би здатність України захищатися від атак Москви на об'єкти критичної інфраструктури.

Байден поки що чинить опір цьому дозволу, а канцлер Німеччини Олаф Шольц відкрито виступає проти такого кроку. Люди, знайомі з позицією США, кажуть, що, на думку Штатів, цей дозвіл матиме обмежений вплив на ситуацію на полі бою і не вартий ризику ескалації. Російський диктатор Владімір Путін застерігав США та їхніх союзників по НАТО від дозволу Україні завдавати ударів углиб РФ західною далекобійною зброєю.

Зі свого боку, ЄС готується до “деструктивного” президентства Трампа на тлі побоювань, що Союзу доведеться збільшити допомогу Києву через зменшення американської підтримки. 

Попри те, що ЄС є найбільшим донором допомоги Україні, Київ покладається на США у питанні найважливіших військових ресурсів, таких як винищувачі F-16 і ракети великої дальності ATACMS. За даними Кільського інституту світової економіки, з початку повномасштабної війни ЄС виділив 118 мільярдів євро (126 мільярдів доларів).

ZN.UA запитало українських експертів про те, якими можуть бути наслідки другого терміну Трампа в Білому домі для України: думки аналітиків розходяться. 

Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна”, аналізував експосол України в США Олег Шамшур.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі