Європейський Союз вирішив посилити свою військову та безпекову складову. Про це пише Радіо Свобода з посиланням на повідомлення Ради Євросоюзу про схвалення Стратегічного компасу щодо безпекової політики до 2030 року
«ЄС повинен бути спроможним захистити своїх громадян і докладатися до міжнародного миру та безпеки. Це стало ще більш важливим у час, коли війна повернулася до Європи після невиправданої та неспровокованої російської агресії проти України», – йдеться в заяві.
ЄС сподівається, що посилення безпекового потенціалу доповнить можливості НАТО.
У повідомленні Ради Євросоюзу говориться, зокрема, про такі плани:
- встановити «потужні» Сили швидкого розгортання ЄС кількістю до 5 тисяч військових для «різних видів криз»;
- бути готовим відрядити 200 повністю споряджених експертів місії Спільної політики безпеки та оборони (СПБО) протягом 30 днів, у тому числі в «складному середовищі»;
- здійснювати регулярні навчання на землі та на морі;
- посилити військову мобільність;
- посилити військові та цивільні місії СПБО;
- повністю залучати Європейський фонд миру для підтримки партнерів.
Крім цього, планують посилити заходи безпеки, включаючи кібербезпеку. А також збільшити співпрацю з союзниками по НАТО та ООН і в двосторонніх форматах, зокрема, зі Сполученими Штатами, Норвегією, Великою Британією, Японією, Північними Балканами, країнами Азії, Африки та Латинської Америки.
Раніше Угорщина висловилася проти створення безполітної зони над Україною, миротворчої місії та відмовилася підтримувати ембарго на російські енергоносії.