Глава Офісу президента Андрій Єрмак веде у Верховній Раді переговори про відставку генпрокурорки Ірини Венедіктової, повідомив у Facebook журналіст Юрій Бутусов. Він також розповів, з ким разом діє Єрмак.
"Глава Офісу президента Андрій Єрмак веде переговори в парламенті за відставку генеральної прокурорки Ірини Венедіктової. Зараз на час коронавірусу процес призупинений, але, очевидно, після одужання, Єрмак докладе всіх зусиль, щоб винести питання на голосування в зал", - написав Бутусов.
За його словами, ймовірність того, що Венедіктову звільнять саме з ініціативи Банкової, є високою. При цьому Бутусов додав, що Єрмак не діє без підтримки президента Володимира Зеленського, тому, за словами журналіста, "Слуги народу" знайдуть багато голосів для відставки генпрокурорки. Відзначено, що також легко буде добрати голоси, яких бракує, серед інших груп і фракцій. За словами Бутусова, про те, кого запропонують на посаду генпрокурора, поки не говорять, проте вже ясно, від якої групи впливу буде кандидат.
"Єрмак діє спільно зі своїм найближчим зараз соратником Андрієм Портновим, який зумів призначити свого протеже Олега Татарова на посаду заступника голови ОП щодо правоохоронних органів. Також Єрмак і Портнов пролобіювали у Зеленського призначення на посаду в.о. голови Державного бюро розслідувань Олексія Сухачева, і звільнення з ДБР людини Венедіктової - заступника голови ДБР Бабікова. А тепер вони мають намір прибрати до рук і посаду генпрокурора", - пише Бутусов.
Журналіст заявив про те, що Єрмак і Портнов зазнали поразки, коли намагалися швидко призначити свого прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та звільнити директора Національного антикорупційного бюро. Тепер, за словами Бутусова, вони планують отримати контроль за антикорупційними органами, а також за діяльністю Міністерства внутрішніх справ, отримавши в свої руки Офіс генпрокурора.
27 березня Зеленський підписав указ про призначення Ірини Венедіктової генпрокурором. Запропоновану Зеленським кандидатуру підтримали 269 народних депутатів. При цьому у фракції "Слуги народу" не вистачило власних голосів для прийняття рішення. Зеленському допомогли "Опозиційна платформа – За життя", групи "За майбутнє", "Довіра" та позафракційні депутати.
У жовтні президент дав Венедіктовій час до кінця року, щоб вона показала результат. В іншому випадку її буде чекати доля Руслана Рябошапки, якого звільнили з посади генпрокурора через півроку після призначення.