Голова Офісу президента Андрій Єрмак, його заступник Кирило Тимошенко і перший помічник глави держави Сергій Шефір їздять на автомобілях із номерами прикриття, яких немає в базі даних МВС. Однак законом не передбачено надання таких номерів співробітникам Офісу президента, йдеться в розслідуванні проекту «Схеми».
Водіїв автомобілів на оперативних номерах не можна притягнути до відповідальності за порушення правил дорожнього руху.
«Mercedes, яким користується керівник ОП, має номерні знаки прикриття - тобто Єрмак не отримає штрафів за перевищення швидкості. А якщо поліцейський спробує подивитися номер цього автомобіля у базі, то його там немає», - констатують автори матеріалу.
Такі ж номери встановлені на Audi A8, на якому їздить Шефір. Автомобіль коштує близько 2 млн гривень, зазначають журналісти.
Після нового року знімальна група «Схем» неодноразово бачила новий позашляховик BMW X5 на оперативних номерах. Виявилося, що ним користується заступник голови ОП Кирило Тимошенко.
На порушенні ПДР авторам сюжету вдалося «спіймати» лише Єрмака: 15 липня його Mercedes спустився по вулиці Грушевського, перетнув подвійну суцільну і припаркувався біля дорогого бутіка Sanahunt. Щоб не порушувати правила, водієві слід було проїхати ще близько кілометра, витративши три хвилини.
Побачивши журналістів, автомобіль поїхав у бік ОП, але Єрмака на пасажирському кріслі вже не було. Одночасно з внутрішнього двору магазину виїхала Toyota Camry. Вона також попрямувала у бік Банкової, але втекла від журналістів, проїхавши перехрестя на червоний сигнал світлофора.
«Схеми» поцікавилися в Єрмака, Тимошенка і Шефіра, на якій підставі ті користуються номерами прикриття.
Помічник президента заявив, що не збирається обговорювати з журналістами питання безпеки, яку йому забезпечують правоохоронні органи.
Відповідей на журналістські запити від голови ОП та його заступника «Схеми» не отримали.
Номери прикриття використовуються співробітниками правоохоронних органів і спецслужб під час слідчо-оперативних дій. Крім того, такі номери можуть тимчасово отримати посадові особи, яким надано державну охорону.
Згідно з законом України "Про державну охорону органів державно влади та посадових осіб", охорона УДО автоматично надається президенту, керівництву парламенту (спікеру і віце-спікерам, прем'єр-міністру і першому віце-прем'єру, головам Верховного і Конституційного судів, міністру закордонних справ і генеральному прокурору. У разі реальної загрози життю, держохорона може також надаватися народним депутатам, міністрам, керівникам органів виконавчої влади, які не є членами Кабміну, і суддям. Крім того, в Україні існує практика надання держохорони особам, для яких законом її не передбачено. Зокрема, в червні минулого року Володимир Зеленський розпорядився надати держохорону Андрію Богдану, який тоді очолював Офіс президента.