Ніщо не зможе замінити живе навчання дітей в школі, але в разі великої хвилі захворюваності COVID-19, держава буде готова перейти до формату "школи онлайн". Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час брифінгу у вівторок, 1 вересня, у Полтавській області, передає "Інтерфакс-Україна".
"Сьогодні я вперше за багато років не проводжав дитину в школу, не було ніякої "лінійки". На жаль, але ми повинні розуміти, що карантин є карантин. Я всім дітям бажаю тільки здоров'я. Розумію, що "школа онлайн" це не вихід, тому що для дітей головне - це спілкування, це дійсно діалог, і це дійсно відчуття свободи. Саме такої свободи і спілкування ти можеш навчитися тільки в школі. і краще, в будь-якому випадку, знання сприймаються, коли ти бачиш вчителя, він до тебе підходить", - сказав президент.
Відзначається, що школи є місцем з підвищеним рівнем ризику захворюваності на коронавірус, оскільки діти можуть перенести COVID-19 на ногах і навіть не помітити того, що вони є носіями вірусу.
"Ми експериментували, одні з перших в Європі. Ми показали, що таке "школа онлайн", вона у нас працює, і "школа ТБ". Чому ми робили ТБ, тому що на відміну від деяких країн, Інтернету у нас в селах немає, поки що. Це окрема програма, їй окремо займається Федоров (віце-прем'єр-міністр - міністр цифровий трансформації - ред.) і його міністерство ", - уточнив Зеленський.
Нагадаємо, в Міносвіти заявили про те, що дистанційне навчання в містах і селах «червоної» зони карантину буде здійснюватися навіть при відсутності у школярів ноутбуків і планшетів або доступу до мережі Інтернет. За словами представників міністерства, дітям в цьому допоможуть телефони і "Всеукраїнська школа онлайн", яка транслюватиметься по телевізору.
В. о. глави МОН Сергій Шкарлет заявив, що, в "зеленій", "жовтій" та "помаранчевій" зонах діти зможуть відвідувати навчальні заклади в звичайному режимі з дотриманням санітарних норм.
Санітайзери та інші засоби дезінфекції, крім масок, повинна закуповувати для шкіл місцева влада. Однак маски входять до переліку того, що потрібно купувати для своєї дитини, як зошити, олівці, фарби тощо. При цьому примус вчителів купувати маски або здавати гроші на їх закупівлю неправомірно, підкреслюють в МОН. Те ж стосується і закупівлі санітайзерів. Якщо вчитель наполягає на зборі коштів, потрібно звертатися до директора школи і в управління освіти.