В період між 2018 і 2022 роками Білорусь надала Азербайджану артилерійське обладнання, системи радіоелектронної боротьби і безпілотники, які той використовував проти Вірменії у нещодавніх конфліктах у Нагірному Карабасі.
Про це Американський Інститут вивчення війни ISW повідомив у черговому своєму звіті, посилаючись на видання Politico, яке, в свою чергу, використало для своєї публікації витік документів.
Відповідно Вірменії звинуватила Білорусь у тому, що та допомагала Азербайджану готуватися до Нагірно-Карабахської війни 2020 року, а Росію у тім, що вона робила те ж саме опосередковано.
Погіршення російсько-вірменських відносин пов’язане також із заявою прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна про те, що Вірменія може вийти з очолюваної Росією Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
Свідченням і наслідком напруженості у стосунках між Єреваном і Москвою ISW вважає те, що вчора, 14 червня, секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян оголосив, що візьме участь в Глобальному саміті миру, який сьогодні, 15 червня розпочинає свою роботу у Швейцарії.
Григорян вже був учасником аналогічного форуму, який відбувся на Мальті в жовтні 2023 року. Тоді Міністерство закордонних справ Росії засудило такі дії політика.
Росіяни не стали зраджувати традиції і цього разу.
Ще вчора заступник голови Ради Безпеки РФ Дмитро Медведєв звинуватив США, Європейський Союз і НАТО в спробі розірвати «багатовікову дружбу» між Вірменією і Росією і назвав угоди з такими західними інституціями «неоколоніальними мишоловками».
Медведєв натякнув, що спроби Вірменії приєднатися до ЄС проваляться і призведуть до такої ж ситуації, яка нині існує в Україні.
Раніше Швейцарія оприлюднила повний список учасників Саміту миру. В ньому представлена і Вірменія.