Італійський міністр МВС Роберто Мароні повідомив, що мігранти, які мігрували на острові Лампедуза, стануть украй важким тягарем для державних і соціальних структур країн Європи. Вже зараз Італії довелося залучати з бюджету ЄС 100 мільйонів євро для того, щоб зуміти впоратися з потоком мігрантів.
Тим часом біля берегів Сицилії зупинили судно з 30 особами на борту, яке прибуло, імовірно, з Єгипту.
За тиждень острів Лампедуза проти своєї волі «прийняв на борт» близько п'яти тисяч біженців, які перепливали Середземне море на маленьких човнах. Зростання кількості біженців спричинене масовими протестами в Тунісі, що відбулися в січні й спричинили до повалення президента Бен Алі. Намагаючись зупинити потік людей, Туніс навіть надіслав спецслужби для захисту кордонів від емігрантів.
Мотив у людей, які тікають до ЄС, один - знайти роботу і краще життя. Але експерти уточнюють, що серед «благородно налаштованих біженців» можуть бути і колишні ув'язнені, і представники поваленого режиму, які побоюються відплати.
«Це проблема, яка ще більше може підштовхнути і без того до дуже швидких змін в північній Африці, може мати дуже негативні наслідки для європейських структур», - заявив Мароні.
«Я попросив, щоб Європа на найвищому рівні - на рівні глав держав і урядів - виробила стратегію і дипломатичну лінію щодо країн, яких торкнувся цей феномен», - додав італійський міністр.
Також політик додав, що йому довелося звернутися за допомогою до європейського прикордонномго агентства Frontex, і виділити додатково 200 військових для охорони центрів розташування мігрантів.
«Схоже, що весь Туніс намагається дістатися до Італії, а звідти - до інших країн», - сказав він.
Мер Лампедузи Бернадіно Рубейс оголосив на острові надзвичайну ситуацію, уряд Італії оголосив про режим гуманітарної катастрофи.
За матеріалами Бі-Бі-Сі