Історія з імпічментом Трампа матиме наслідки для України – Washington Post

Поділитися
Історія з  імпічментом Трампа матиме наслідки для України – Washington Post © president.gov.ua
Процес імпічменту Трампа був не надто цікавим для пересічних українців, проте вони все ж вважають, що завдав шкоди для національної безпеки України.

Нехай американський Сенат прогнозовано виправдав Трампа і третя процедура імпічменту президента в історії США завершилася так само, як і дві попередні – невдало, а самі американці, як зазначив державний секретар Майк Помпео, мало знають та ще менше цікавляться Україною, але українці, як і громадяни інших країн, не можуть так само ігнорувати все, що відбувається по той бік Атлантичного океану.

З того часу, коли інформація про ту злощасну телефонну розмову між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським, що відбулася 25 липня, стала доступною широкій громадськості, ті українці, що цікавляться новинами зі США, були глибоко стривожені. В першу чергу їх турбувало те, що це відіб'ється на іміджі українського президента як борця з корупцією, дасть додаткову поживу для російської антиукраїнської пропаганди та дискредитує Америку у її намаганнях поширювати у світі верховенство закону. Але чи справді імпічмент американському президенту так сильно вплинув на громадську думку в Україні?

Саме про це розмірковують на сторінках видання Washington Post доцент соціології Київської школи економіки Тимофій Брік, доцент політології Університету МакГілла Аарон Ерліх і доцент політології Північно-західного Університету Джордан Ганс-Морс. Вони вважають, що, як не дивно, епопея з імпічментом Трампа несильно відобразилася на українцях.

Щоб з'ясувати думку українців стосовно імпічменту американського президента, вони 17-18 січня провели серед них онлайн-опитування. Вибірку формували за принципом інтерпретації ймовірності з метою почути думку дорослого населення віком до 60 років. Респонденти відбиралися лише з містян, через що автори наголошують на тому, що результати їхнього опитування можуть відрізнятися від думки людей, які проживають у сільській місцевості або старших 60 років. Також до опитування були залучені мешканці тимчасово окупованих територій. Таким чином дослідникам вдалося отримати відповіді від 743 респондентів. Статистична похибка вибірки складає 4 %.

На питання про те, чи вони приділяли увагу процедурі імпічменту Трампа, 89% всіх опитаних відповіли, що вони "щось чули про слухання", 9% респондентів зазначили, що приділяли "велику" чи "доволі значну" увагу справі. 45% дали відповідь, що вони стежили за перебігом слухань лише час від часу.

Також автори аналізують, чи вплинув процес імпічменту на внутрішню українську політику і роблять висновок, що не вплинув, оскільки 89% опитаних відповіли, що їх зовсім не схвилювало те, що президент України опосередковано опинився в центрі корупційного скандалу, хоча перемога Зеленського на виборах значною мірою базувалася на його обіцянках побороти корупцію і це доволі дивно, йдеться у статті. 71% з них зазначили, що те, що президент України виявився втягнутим у внутрішні справи США, ніяк не вплинуло на їхнє ставлення до нього, 19% погіршили своє ставлення до Зеленського, а ще 10% позитивно оцінили його роль у процесі імпічменту.

70% опитаних не втратили бажання голосувати за Зеленського, 24% після епопеї з імпічментом значно менше готові знову віддати свій голос за нього на виборах, однак значна частина з них не були виборцями Зеленського чи взагалі не голосували на виборах президента.

Серед тих учасників опитування, які голосували Зеленського у квітні минулого року, 80% не змінили свого ставлення щодо схвалення діяльності президента. І лише 11% респондентів зізналися, що зменшили свою прихильність до Зеленського.

Також автори аналізують, чи процес імпічменту відбився на Україні у питанні її національної безпеки. Багато українців вважають, що імпічмент вплинув на національну безпеку України. Інші нещодавні дослідження, пише УНІАН, показали, що найбільш важливим політичним питання у країні є завершення війни з Росією на східних теренах. Якщо Москва думатиме, що Київ втратив прихильність Вашингтона, це може стати мінусом для української сторони на переговорах. То ж 35% опитаних висловили думку, що імпічмент Трампа матиме негативний вплив для України на переговорах, 11% респондентів вважають, що імпічмент зробив позицію українською сторони ще сильнішою, ще 33% відповіли, що скандал жодним чином не повпливав на національну безпеку України.

В цілому 44% з тих, хто прийняв участь в онлайн-опитуванні, відповіли, що імпічмент у США загалом послабив українську безпеку, а 43% зазначили, що відносини між Україною та США від цього постраждали.

А чи змінилося ставлення українців до США після імпічменту? Як не дивно, але дослідження показало, що у цьому питанні нічого не змінилося. 56% респондентів відповіли, що не змінили своє ставлення до США та до їхньої системи правосуддя, 20% змінили своє ставлення на гірше, 23% - навпаки покращили свою думку щодо США.

Дослідження, пишуть автори, робило головний акцент на громадській думці. Однак імпічмент вплинув на Україну і іншим чином, наприклад це могло позбавити мотивації українських активістів, які боролися проти корупції або ж дати Росії додаткові козирі для того, щоб підкреслити, що і Україна, і навіть США - корумповані країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі