Ірландія підтримує укладення угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною і ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр закордонних справ Ірландії Еамон Гілмор під час зустрічі з українським прем'єром Миколою Азаровим у Люксембурзі, повідомляє прес-служба Кабміну.
"Ірландія підтримує підписання угоди про асоціацію на саміті у Вільнюсі у листопаді, і якнайшвидше завершення процедур у створенні зони вільної торгівлі між Україною і ЄС", - заявив Гілмор.
На зустрічі сторони обговорили питання співробітництва між Україною та ЄС і Україною - Ірландією і домовилися провести українсько-ірландський бізнес-форум. Ірландський віце-прем'єр також подякував Азарову за вирішення питань інвесторів в Україні.
Окрім того, прем'єр Люксембургу Жан-Клод Юнкер під час зустрічі з Азаровим також заявив, що його країна підтримує укладення угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. "Ми вважаємо, що угоду про асоціацію необхідно підписати на саміті у Вільнюсі", - сказав Юнкер.
Прем'єр Люксембургу не бачить конфліктних підходів між ЄС та Митним союзом і необхідності Україні обирати між двома митними союзами.
Під час зустрічі сторони домовилися провести українсько-люксембурзький бізнес-форум, а також прискорити підготовку угоди про уникнення подвійного оподаткування.
У той же час, верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон за підсумками засідання Ради ЄС з питань закордонних справ заявила, що Брюссель сподівається на успіх саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді, а також працює над перспективою Східного партнерства в цілому.
"Ми обговорили майбутній саміт Східного партнерства і наші очікування. 22 липня ми проведемо міністерську зустріч наших партнерів у світлі майбутньої Ради ЄС з питань закордонних справ. Ми дійсно хочемо, щоб цей саміт був самітом великого успіху, і для того, щоб це сталося, ми тісно працюємо з нашими партнерами", - сказала вона.
Говорячи про перспективи розвитку Східного партнерства в цілому, верховний представник ЄС підкреслила, що, насамперед, необхідно бути впевненим у тому, що будуть досягнуті вже поставлені цілі.
Ештон висловила впевненість, що "Вільнюс - це не кінець". "Буде наступний етап процесу, і ми почали думати, що буде наступним, як ми будемо глибше розвивати наші відносини. Але зараз ми фокусуємося на тому, щоб у нас був успішний саміт у Вільнюсі", - підкреслила вона.
Нагадаємо, Польща і Литва заявили, що Україна не готова до асоціації з ЄС. На думку міністрів закордонних справ двох країн, Київ ще не провів всі необхідні реформи.
Раніше представники країн-членів Євросоюзу вже багато разів попереджали, що Угода про асоціацію може бути не підписана у цьому році через неготовність України. Чиновники самого ЄС в офіційних заявах висловлюють надію, що це все-таки буде можливо.
20 червня, Комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції оприлюднив робочий проект Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною, йдеться на офіційному сайті відомства.
Як відомо, угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році. Після технічної звірки проекту Угоди сторони здійснюють офіційний переклад документа українською мовою і всіма мовами країн-членів ЄС. Після цього документ зазвичай очікує підписання і ратифікація.
Угода про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Зі свого боку ЄС неодноразово озвучував ряд умов, при виконанні яких документ буде підписаний.
Серед них - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя, вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. !zn
Читайте також:
Оприлюднений проект угоди про асоціацію Україна-ЄС
Україна поки не виконала ні один з пунктів, необхідних для підписання асоціації з ЄС
Янукович упевнений, що угода про асоціацію з Україною допоможе Європі вийти з кризи