Іран проведе зустріч з трьома європейськими державами перед наступними ядерними переговорами зі США — Reuters

Поділитися
Іран проведе зустріч з трьома європейськими державами перед наступними ядерними переговорами зі США — Reuters © Getty Images
Зустріч має на меті визначити позицію учасників.

Іран у п’ятницю, 2 травня, проведе переговори в Римі з європейськими учасниками ядерної угоди 2015 року, яка вже не діє, повідомив сьогодні міністр закордонних справ країни. Іран і європейці намагаються визначити свої позиції перед новим раундом переговорів між США та Іраном, що запланований на суботу, 3 травня.

28 квітня Тегеран запропонував зустрітися Великій Британії, Франції та Німеччині — країнам, які залишилися учасниками угоди 2015 року, що мала на меті обмежити ядерну діяльність Ірану, але фактично розпалася після того, як президент США Дональд Трамп вийшов з неї у свій перший термін, пише Reuters.

"На мою думку, три європейські країни втратили свою роль (у ядерній справі) через неправильну політику, яку вони прийняли. Звичайно, ми не хочемо цього і готові провести з ними переговори в Римі", — заявив міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі.

Спочатку всередині цих країн були вагання щодо участі в таких переговорах, оскільки існували побоювання, що вони зірвуть переговорний процес, який веде друга адміністрація Трампа і який, за словами Вашингтона, має на меті не допустити створення Іраном ядерної зброї.

Однак троє європейських дипломатів повідомили Reuters, що зрештою вирішили, що підтримка діалогу з Іраном відповідає їхнім інтересам і дає можливість ще раз окреслити їхнє бачення параметрів нової ядерної угоди.

В агентстві додають, що Тегеран хоче оцінити позицію європейців щодо можливого поновлення санкцій ООН проти Ірану до жовтня — так званого "механізму відновлення санкцій" після завершення дії резолюції, що ратифікувала ядерну угоду 2015 року.

Більше про переговори між США та Іраном, читайте у статті "Чи приведуть переговори США та Ірану до вигідного Україні результату?" В'ячеслава Ліхачова.

 
 
 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі