Екс-президент України Віктор Янукович поклав відповідальність за події лютого 2014, коли в ході зіткнень опозиціонерів з міліцією в Києві загинули більше ста людей, "на радикалів, які вирішили захопити владу".
Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю ВВС.
За словами Януковича, сам він всіляко намагався уникнути насильства.
"Я був противником, категоричним противником кровопролиття. Я вважав, що ніяка влада не варта краплі крові людей. Тому я був проти того, щоб пролилася кров в Україні. І я зробив все, щоб в Україні не було війни", - заявив він.
Колишній президент стверджує, що не віддавав правоохоронним органам наказ застосовувати зброю проти беззбройних демонстрантів, і вважає, що міліцію спровокували радикали, що відкрили по ній вогонь.
Раніше повідомлялося, що британський телеканал ВВС записав інтерв'ю з екс-президентом України Віктором Януковичем, в якому він розповів про Майдані, Криму, Донбасі і в чому іншому.
Нагадаємо, Віктор Янукович - 4-й президент України (з 25 лютого 2010 до 22 лютого 2014). У листопаді 2013 року не підписав Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом, що викликало масові протести в Україні. Після розстрілу протестуючих в лютому 2014 року в центрі столиці невідомими снайперами втік з країни.
Янукович виїхав зі своєї резиденції "Межигір'я" в кінці лютого 2014, залишивши значну частину майна. Протягом наступних днів він з допомогою російської влади був переправлений до Криму, а звідти - в Ростовську область в Росії.
У травні 2014 були проведені дострокові президентські вибори, у першому турі яких переміг Петро Порошенко.
З 12 січня 2015-го року Янукович знаходиться в розшуку Інтерполу за звинуваченням у незаконному заволодінні майном і розкраданні (запит України від березня 2014 року щодо винесення Януковичу підозри в зловживанні владою і масових вбивствах був відхилений як політичний).
18 червня Янукович офіційно позбувся звання президента. Законопроект "Про позбавлення Віктора Януковича звання президента України" був внесений групою депутатів 29 січня і проголосований 4 лютого, а вже 9 лютого направлений на підпис президенту. Всього цей закон підтримали 281 народний депутат, з яких 105 депутатів президентської фракції. Таким чином, без голосів від БПП у закону шансів бути прийнятим не було. У парламентській газеті "Голос України" було опубліковано через 4 місяці.
19 січня, Печерський районний суд Києва виніс постанову про обрання для Януковича запобіжного заходу у вигляді арешту, що дає можливість слідчим Генпрокуратури вимагати їх екстрадиції з території РФ.