Іноземні найманці на окупованих територіях України отримують до 2 тисяч доларів зарплати — Мамедов

Поділитися
Іноземні найманці на окупованих територіях України отримують до 2 тисяч доларів зарплати — Мамедов © Прокуратура АР Крим та міста Севастополя
Для ефективного розслідування злочинної діяльності найманців, на думку Гюндуза Мамедова, слід внести до законодавства низку важливих змін.

Українські правоохоронці розслідують діяльність понад 250 іноземних громадян із понад 30 країн світу, підозрюючи їх у злочинах, скоєних на окупованих територіях України. Про це та про центри вербування іноземців, які фінансуються з Російської Федерації, розповів заступник Генерального прокурора України у 2019-2021 роках Гюндуз Мамедов в інтерв'ю виданню Радіо Свобода .

За словами Мамедова, до цих злочинів головним чином причетні громадяни Королівства Іспанія (27 осіб), Республіки Сербія (27 осіб), Республіки Молдова (26 осіб), Чеської Республіки (24 особи), Французької Республіки (20 осіб), Італійської Республіки. (18 осіб), Республіки Казахстан (12 осіб).

Вербують найманців у спеціальних вербувальних центрах, які часто ховаються за ширмою культурних центрів або навіть квіткового магазину. Їхнє фінансування здійснюється урядом Російської Федерації або афілійованими організаціями. Гроші доставляються готівкою на тимчасово окуповані території.

“Щодо сум, нам відомі зарплати, які пропонують за участь у бойових діях. Так, розмір зарплат становить еквіваленті від 1600 до 2000 доларів для іноземних найманців. При цьому максимальна винагорода для російських громадян та сепаратистів становить 600 доларів США”, – розповів Ґюндуз Мамедов.

Для ефективного розслідування злочинної діяльності найманців, на думку Мамедова, слід внести до законодавства низку важливих змін. “Розслідування міжнародних злочинів в Україні все ще провадиться згідно з положеннями Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України. І це обмежує можливості покарання злочинців саме за умов міжнародного збройного конфлікту. Наприклад, за ст. 49 КК України терміни давності з тяжких та особливо тяжких злочинів становлять 10 та 15 років відповідно. Війна триває майже 10. Військові злочини не мають терміну давності, що нівелює можливість уникнути покарання”, - зазначив Мамедов.

За його словами, зараз на підписі у Президента знаходиться законопроект №2689 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права". Коли закон буде підписано, це дозволить нам адаптувати положення Кримінального кодексу України до норм міжнародного кримінального та гуманітарного права щодо переслідування за військові злочини, а отже — застосовувати відповідну правову кваліфікацію, яка відповідатиме масштабам скоєного, у тому числі й іноземним громадянам у злочинах, скоєним на окупованих територіях України.

Для більш ефективного розслідування діяльності найманців слід активніше співпрацювати з іншими країнами, упевнений екс-заступник генерального прокурора.

“Наприклад, можна ініціювати створення спільних міжнародних слідчих груп щодо розслідування злочинів громадян держав, які беруть участь у війні на Донбасі з їхніми національними органами правопорядку. Для цього потрібно проводити переговори, ініціювати діалог”, - наголосив Мамедов.

За інформацією екс-чиновника, співпраця з компетентними органами Чеської Республіки на сьогоднішній день показує найбільший результат: чеські суди винесли загалом понад десять обвинувальних вироків щодо їхніх громадян за участь в організованому злочинному угрупованні та за тероризм на тимчасово окупованих територіях України.

Водночас, у Сербії запит Офісу Генерального прокурора про надання міжнародно-правової допомоги визнали необґрунтованим без зазначення конкретних причин відмови. Таке було рішення Вищого Суду у Белграді.

 

Раніше Гюндуз Мамедов повідомляв, що Росія через підконтрольні окупаційні адміністрації з першого року війни "модерує" роботу військових таборів та псевдопатріотичних клубів ОРДЛО , які вербують підлітків на участь у війні проти України.

На Донбасі проти українців, починаючи з 2014 року, воювали близько двадцяти найманців із Фінляндії . За законами цієї країни участь громадян у військових конфліктах за кордоном не заборонено, і за ними не ведеться жодних розслідувань, але у Фінляндії існує кримінальна відповідальність за військові злочини.

На початку лютого цього року правоохоронці затримали "козака", який воював на боці окупантів . У мешканця Луганської області вилучили посвідчення "козацької національної гвардії".

Також у Луганській області, біля селища Катеринівка, представники Служби безпеки та Збройних сил України затримали бойовика терористичної організації ЛНР , який вирішив повернутися на підконтрольну українській владі територію, розчарувавшись в ідеях російського світу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі