«Інколи немає іншого виходу, як бути риторично образливим» — посол України в Німеччині

Поділитися
Мельник розповів німецькому виданню про перспективи України в ЄС та НАТО.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник вважає, що вступ України до Північноатлантичного альянсу може відбутися так само швидко, як і у випадку Швеції та Фінляндії. Насамперед прийняття України до НАТО зупинить президента Росії Владіміра Путіна від намірів застосувати ядерну зброю, заявив дипломат в інтерв'ю німецькій медіа-групі Funke.

«Якби Україна була в Альянсі, ризик ядерної війни був би меншим. Тоді Путін знав би, що якщо Україну атакують ядерною зброєю, йому слід очікувати ядерної відплати. Це б його зупинило», – сказав Мельник.

Що ж стосується членства України в Європейському союзі, то воно, на думку Мельника, можливе в найближчі десять років.

«Наша головна мета зараз – стати кандидатом. Тоді можна починати переговорний процес. Це важливе політичне рішення», — сказав Мельник і закликав уряд Німеччини «відіграти життєво важливу роль у цьому історичному процесі».

Відповідаючи на запитання щодо нещодавніх різких висловлювань на адресу канцлера Німеччини Олафа Шольца, посол підкреслив, що не хотів нікого образити, але «інколи немає іншого виходу, як бути риторично образливим і навіть провокаційним».

Мельник зазначив, що був здивований тим, що рішення про постачання важкого озброєння Україні неодноразово відкладалося.

За його словами, схоже здивування відчували і німці, які прийняли 700 тис. українських біженців, та знають їхню трагічну долю.

«Люди запитували себе: «Чому німецький уряд не робить достатньо, щоб зупинити цю варварську війну, яку веде Росія?», - додав Мельник та подякував німецькому народу за підтримку українців.

Також посол України закликав уряд Німеччини співпрацювати з Францією для початку мирних переговорів між Росією та Україною.

«Ми припускаємо, що і Німеччина, і Франція зможуть і надалі відігравати тут роль посередника», – сказав Мельник та додав, що Олаф Шольц і Еммануель Макрон мають поміркувати, як використати досвід останніх років для припинення війни.

Берлін добре відомий своїм сепицизмом щодо будь-яких українських інтеграційних прагнень — чи то в ЄС, чи в НАТО. Однак сьогодні в них є шанс змінити цей анахронічний підхід, аргументація якого не витримує жодної критики. Детальніше про це читайте у статті Володимира Кіма «Війна Путіна та падіння кумира».  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі