Ініціатори референдуму про угоду про асоціацію Україна-ЄС у Нідерландах хочуть судитися з державою у зв'язку з рішенням Амстердама відмовитися від негайного скасування угоди і дати уряду більше часу на переговори, повідомляє нідерландська громадський мовник NOS.
"Організація "Форум за демократію", яка була одним з ініціаторів референдуму, хоче домогтися попереднього заборони у зв'язку з прийнятим напередодні рішенням парламенту", - повідомляє видання.
У "Форумі за демократію" переконані, що був порушений пункт закону, за яким уряд Нідерландів повинен "як можна швидше" визначитися з рішенням щодо того, прийняти або відкинути результати референдуму.
Нагадаємо, 19 квітня депутати парламенту Нідерландів підтримали рішення дати уряду більше часу на пошуки виходу з ситуації, яка склалася після референдуму щодо ратифікації угоди про асоціацію між ЄС і Україною. Опозиція вимагала скасувати закон про ратифікацію, проте коаліція підтримала уряд з перевагою у п'ять голосів.
Раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, уряд починає переговори з країнами Євросоюзу щодо внесення змін в угоду про асоціацію з Україною. За словами Рютте, влада має намір обговорити угоду в ЄС і внести в нього зміни згідно з побажаннями тих, хто голосував проти".
Напередодні були оголошені офіційні результати референдуму щодо асоціацію ЄС і України. Згідно з ними, явка склала 32,28%, перевищивши необхідні 30%, щоб референдум був визнаний таким, що відбувся. Проти ратифікації проголосували 2,5 млн осіб або 61% виборців, за – 1,6 млн осіб або 38,21% виборців.
Після оголошення перших результатів, прем'єр-міністр Марк Рютте заявив про неможливість продовжувати ратифікацію асоціації.