За його словами, домовленості Зеленського несуть певні ризики, по-перше, вони можуть стати кроком до "прямого діалогу", який так активно нав'язує Росія.
"По-друге, це можливий крок до легітимізації незаконних збройних угруповань в ОРДЛО; по-третє, для виборів потрібен не лише контроль над кордоном, але і роззброєння бойовиків і виведення російських військ і техніки; або питання роззброєння вже не стоїть на порядку денному?
В-четвертих, якщо і реалізовувати таку ініціативу, то там повинні бути точно не представники ОРДЛО, читай російської окупаційної адміністрації, а українці; В-п'ятих, відкритим залишається питання відновлення роботи українських судів.
по-шосте, проведення виборів у жовтні 2020 року - це знову про надмірних очікувань, тому не дивно, що виникають плани на кшталт мюнхенського. Володимир Зеленський повинен чесно сказати, що вибори неможливі, поки не будуть виконані питання та умови безпеки", - прокоментував дипломат.
Як повідомлялося раніше, президент Зеленський запропонував представникам ОРДЛО спільне патрулювання окупованих територій під час проведення виборів. Україна планує об'єднати місцеві вибори і вибори в ОРДЛО, які повинні відбутися восени.
За даними опитування, переважна більшість жителів окупованої частини Донецької і Луганської областей, а саме 67,4%, упевнені в необхідності проведення місцевих виборів в "ДНР/ЛНР", однак близько третини, а точніше 31,9%, не відчувають такої потреби.
Детальніше про ймовірність проведення виборів в ОРДЛО читайте в статті Ольги Айвазовської "Негнучкі лінії і вибори в Донбасі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".