ГУР МО відхрестилось від невиконаних контрактів «Спецтехноекспорту»

Поділитися
ГУР МО відхрестилось від невиконаних контрактів «Спецтехноекспорту» © ГУР МО України
Каже, не використовує компанію для торгівлі, а лише для власних закупок.

Головне управління розвідки Міноборони України стверджує, що взяло під контроль компанію «Спецтехноекспорт» «для забезпечення власної діяльності імпортними виробами військового призначення» і не веде жодної комерційної діяльності. Про це відомство заявило в офіційній відповіді «Українській правді» на запит після публікації  розслідування про те, як «Спецтехноекспорт» заборгував державі понад 800 мільйонів гривень.

Журналісти зазначили, що «Спецтехноекспорт» з 2022 року перебуває під контролем ГУР МО і украдає договори на купівлю зброї за завищеними цінами. При цьому компанія, яка раніше була підконтрольна «Укроборонпрому», не завжди виконувала свої зобов’язання перед ГУР і станом на початок жовтня 2024 року накопичила перед державою понад 800 мільйонів гривень боргу. І це лише сума грошей, яка офіційно визнана судами.

В Головному управлінні розвідки зазначили, що Міністерство оборони України як виняток передало до сфери управління Головного управління розвідки Міністерства оборони України компанію «Спецтхеноекспорт» з 24.02.2022, аби ГУР МО могло вести свою діяльність з протидії агресору та «використовувати всі доступні та доцільні методи для роботи й боротьби» та налагодити  швидке та безперешкодне забезпечення імпортними виробами військового призначення.

У відомстві наголошують, у свою чергу, що не ведуть жодної комерційної діяльності та «виконувало функцію з управління компанією «Спецтехноекспорт» виключно для забезпечення власної діяльності необхідними імпортними виробами військового призначення».

Минулого тижня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про передачу «Спецтехноекспорту» до сфери управління Міністерства оборони України. Ррішення ухвалене після того, як аудиторська група заявила про «суттєві перешкоди» під час проведення внутрішнього аудиту включно з обмеженим доступом до документів і системи обліку. Міністерство заявило, що після завершення аудиту планує дати остаточну оцінку діяльності компанії та  ліквідувати компанії-спецімпортери, а їхні функції перенести до Агенції оборонних закупівель.

Згодом «Українська правда» опублікувала розслідування, в якому описала низку провальних контрактів «Спецтехноекспорту», який ще й купував зброю за завищеними цінами. При цьому часто поставки зброї так і не надходили, хоча компанія вносила передоплату.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі