Грамотна енергетична політика допоможе Україні подолати зовнішні виклики у сфері енергетики та клімату — Кулеба

Поділитися
Грамотна енергетична політика допоможе Україні подолати зовнішні виклики у сфері енергетики та клімату — Кулеба © Скріншот Youtube
Подолання сучасних викликів виходить за межі можливостей окремих, навіть найбільш розвинених держав

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що скоординована внутрішня та зовнішня політика в енергетичній сфері та посилення енергетичної дипломатії допоможуть подолати сучасні виклики, які стоять перед Україною та світом, повідомляє МЗС.

«Гібридна агресія РФ проти Європи, яка розгортається зокрема в енергетичній сфері, потребує підвищеної готовності дипломатичного корпусу та координації дій усіх гравців енергетичного простору держави. Важливо дотримуватись політики єдиного голосу між усіма стейкхолдерами», — йдеться у повідомленні.

Він зазначив, що географічне положення України робить її не лише невід'ємною частиною європейської та євроатлантичної систем безпеки, а й важливим енергетичним хабом регіону.

Глава українського МЗС закликав до об'єднання зусиль усіх відомств та компаній та розумного поєднання енергетики та дипломатії та зазначив, що глобальні енергетичні та кліматичні виклики набувають все більшої гостроти та потребують скоординованих дій усередині держави та на міжнародній арені.

«Подолання сучасних викликів виходить за межі можливостей окремих, навіть найбільш розвинених держав. Реагування на ці загрози потребує широкого міжнародного співробітництва», — наголосив він.

Також Кулеба відзначив послідовну роботу Міненергетики України у міжнародній сфері та зазначив, що енергетика безпосередньо пов'язана із зовнішньою політикою та безпекою держави та громадян. Він зазначив, що Росія використовує енергетичні ресурси як зброю, впливає на енергетичні партнерства, складовою яких є Україна, уособлює енергетичні проєкти, що суперечать українським інтересам та підвищують залежність європейських держав від політики Кремля.

Крім того, міністр наголосив на важливості інтеграції України в регіональні та глобальні енергетичні ринки, розвиток інфраструктури, створення нових та розширення чинних геополітичних альянсів для просування національних інтересів.

Глава МЗС України наголосив, що завдяки посиленню енергетичної дипломатії Україна відіграватиме активну роль у глобальному енергетичному та кліматичному діалозі, зможе розширити доступ до фінансових та аналітичних ресурсів, міжнародних фінансових інструментів та інвестицій.

Разом з тим, Кулеба висловив подяку Фонду Відродження, DiXi груп, представникам міністерств енергетики, захисту навколишнього середовища, національним енергетичним компаніям, бізнесу та профільним асоціаціям, які взяли участь у підготовці та презентації дослідження разом із командою Міністерства закордонних справ України.

Як зазначається, у дискусії брали участь ключові стейкхолдери у сфері енергетики: міністерства енергетики, захисту навколишнього середовища, національні енергетичні компанії, представники бізнесу та профільні асоціації. Аналітичний центр DiXi Group представив дослідження стану енергетичної дипломатії, проведене з ініціативи МЗС України та за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Нагадаємо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що український уряд робить все можливе, щоб посилити північний фланг.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі