Лише після перемоги? Галібаренко розповіла, коли почнуться обговорення вступу України в НАТО

Поділитися
Лише після перемоги? Галібаренко розповіла, коли почнуться обговорення вступу України в НАТО © Іван Любиш-Кірдей/Радіо Свобода
Та вона натякнула, що ситуація може змінитися, нагадавши, що при поданні нашою країною заявки на вступ в Євросоюз теж були "різні прогнози". 

Посол України в ООН Наталя Галібаренко розповіла, що під час нової зустрічі міністрів оборони Альянсу в Рамштайні, яка повинна відбутися 12-13 жовтня, може початися обговорення майбутнього членства України. Про це повідомляє Lb.ua, посилаючись на слова Галібаренко під час останнього брифінгу. 

За її словами, Україна попередньо обговорила плани щодо подання заявки на членство в НАТО з країнами блоку. В кінцевому результаті Київ обрав варіант "без ПДЧ".

"Реакція в Брюсселі була очікуваною (на заявку України про вступ до НАТО, – ред.). Ця реакція десь перегукується з тим, що на пресконференції сказав генсек про відкриті двері Альянсу та наше суверенне право подавати заявку. Як тільки ми будемо відповідати критеріям, нас будуть раді бачити членом організації", – сказала Галібаренко.

Наразі всі міжнародні колеги наголошують на необхідності встановлення миру в Україні, зауважила посол. Нібито лише після цього шанси на вступ нашої держави в Альянс будуть реальними. 

"Більшість моїх колег говорять, що реальніше говорити про конкретні шанси вступу можна все після того, як закінчиться війна. Я не буду сильно драматизувати ситуацію, бо треба говорити чесно. Коли Україна подавала заявку на кандидатство (в ЄС), то так само були різні прогнози. Дуже багато скептиків говорили, що краще Україні забути про це. Але кандидатство ми отримали. Тому тут так само краще говорити про необхідні кроки, що треба зробити для побудови консенсусу з НАТО щодо нашого прагнення. По факту це не стало ні для кого великим сюрпризом (заявка на членство). Оскільки країни знали про наше прагнення. Та ми обговорювали різні варіанти. Тому той факт, що ми обрали цей варіант, вирішили оминути стадію ПДЧ, зразу подати заявку на членство, як це зробили Швеція та Фінляндія – це один з тих сценаріїв, на які всі очікували", – зазначила вона.

Галібаренко додала, що ті дев'ять країн, які вже висловили свою підтримку прагненню нашої держави стати членом НАТО - це "те ядро, яке з самого початку підтримувало Україну".

"Країни-скептики так само відомі. Тут великих сюрпризів немає. Питання лише в тому, що подання по факту заявки – це також наша реакція на динамічну зміну подій. Я сподіваюся, що наші союзники це теж усвідомлюють. І це нормальна практика – змінювати свою позицію, коли ти бачиш зміну обставин. Стратегічно ми завжди говорили, що будемо вступати в НАТО. Зараз саме така тактика обрана керівництвом держави", – пояснила вона.

Наступний крок - обговорення заявки країнами-членами НАТО, кожна з яких повинна озвучити свою позицію. 

"Тепер дискусія щодо нашого членства, по суті, отримала формалізований характер. Раніше це були неофіційні обговорення, які ми вели десь у кулуарах. Офіційно питання не ставилося. Тепер обговорення буде відбуватися в межах Північноатлантичної ради на різних рівнях. Перше обговорення буде на рівні послів. Друге – в межах міністрів оборони, що я вже не виключаю", – додала посол.

Нагадаємо, 30 вересня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку на членство в НАТО у пришвидшеному порядку. Ініціативу нашої держави підтримали Канада та країни Балтії, однак у самому Альянсі обмежилися "ритуальною" відповіддю. Генсекретар Єнс Столтенберг сухо описав, як відбувається вступ країн в Альянс без уточнень, чи зможе скористатися цією процедурою Київ.

Станом на 4 жовтня відомо про дев'ять держав, які підтримують наш вступ в НАТО. Також є країна, яка проти цього - Болгарія. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі