Глава ВАКС про дисциплінарну відповідальність суддів ВАКС антикорсуду: «Поданих скарг у ВРП зараз достатньо»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Глава ВАКС про дисциплінарну відповідальність суддів ВАКС антикорсуду: «Поданих скарг у ВРП зараз достатньо» © Вищий антикорупційний суд
Віра Михайленко зазначила, що довіряє нинішньому складу ВРП.

Судді Вищого антикорупційного Суду перебувають у такій самій ситуації, як й інші їхні колеги, в плані дисциплінарної відповідальності. З одного боку, сторона захисту часто використовує скарги до Вищої ради правосуддя як інструмент тиску на суддю. З іншого боку, має бути дієвий і незалежний механізм реагування на певні дії судді всередині самої судової системи, заявила в інтерв’ю ZN.UA очільниця ВАКС Віра Михайленко, з якою поговорила Інна Ведернікова.

«Ми маємо досвід притягнення суддів ВАКС до дисциплінарної відповідальності упродовж 2020–2021 років, але відповідні рішення були скасовані. Я думаю, що поданих на суддів ВАКС скарг у ВРП зараз достатньо», – додала Михайленко.

Вона запевнила, що довіряє чинному складу ВРП. За словами очільниці ВАКС, судова система довго чекала, коли нарешті сформують Вищу кваліфікаційну комісію суддів та ВРП. Михайленко зазначила, що вони мають бути незалежними та професійними, а процедури притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності – прозорими та чіткими.

При чому, на думку Михайленко, суддя-викривач у ВАКС, який дасть сигнал, що в суді відбуваються не дуже правильні речі, — це реальність, а не фантастика. За її словами, будь-який суддя не повинен толерувати недоброчесних або корупційних вчинків, у першу чергу своїх колег. 

«Ми вже нарешті відійшли від такого поняття, як «кругова порука». Я впевнена в кожному зі своїх колег у плані доброчесності, тому якщо гіпотетично допустити якесь «прохання» або «пропозицію», вони не залишилися б без реагування… У нас є компетентні органи, які безпосередньо працюють з такими питаннями, – НАБУ, ДБР тощо», – додала Михайленко.

Хто винуватий у тому, що 1000 (!) кримінальних справ про топкорупцію і результати семи років роботи антикорупційного блоку поставлено під загрозу? Що прийняла Рада 8 грудня, частково скасувавши «поправки Лозового», і як судді ВАКС застосовуватимуть поправки, що залишилися в законі? Що потрібно зробити для того, щоб справи топкорупціонерів не закривали з технічних причин, а справедливо розглядали? Відповіді на ці питання читайте у першій частині інтерв’ю Інни Ведернікової з Вірою Михайленко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі