Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин у суботу вперше показав світові свою доньку. На опублікованих державною інформаційною агенцією Північної Кореї (KCNA) світлинах вони разом оглядають запуск найбільшої балістичної ракети країни, що має ядерне озброєння, який відбувся напередодні.
За повідомлення агенції, у п'ятницю Північна Корея провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-17.
Присутність дочки Кіма, існування якої раніше ніколи публічно не підтверджувалося, викликало подив у світової спільноти.
«Це перший випадок, коли ми бачили доньку Кім Чен Ина на публічному заході, — прокоментував виданню Reuters Майкл Медден, експерт з Північної Кореї в американському Центрі Стімсона. — Це дуже важливо і демонструє ступінь комфорту з боку Кім Чен Ина, якщо він виводить її на публіку в такий спосіб».
Вважається, що у диктатора троє дітей: дві дівчинки та хлопчик. Втім, їх вік та імена широкому загалу не відомі.
У 2013 році зірка американського баскетболу Денніс Родман розповідав, що у Кіма народилася «дитинка на ім'я Джу Ае». Після поїздки до Північної Кореї того року Родман розповів газеті The Guardian, що провів час з Кімом і його родиною, а також бавив дитину.
Майкл Медден не виключає, що батько готує дівчинку на роль лідера.
«Судячи з віку, приблизно через чотири-п'ять років дівчинка готуватиметься до вступу в університет, або йти на військову службу. Це означатиме, що вона буде освіченою та навченою стати лідером — це може бути її підготовка до посади головного лідера, або вона може стати радником і закулісним гравцем, як її тітка», — сказав він.
Північна Корея ніколи не оголошувала, хто стане наступником Кіма. Оскільки про його нащадків відомо небагато, аналітики припускали, що його сестра та близьке оточення, у разі необхідності, можуть оформити регентство, доки наступник не досягне прийнятного для вступу на посаду віку.
«Поява доньки лідера на цьому заході може свідчити про спадковість у четвертому поколінні, і що ядро північнокорейської еліти має підготуватися до цього. Її присутність є знаковою для еліт», — додав Медден.
Нагадаємо, що 8 вересня Північна Корея офіційно оголосила себе ядерною державою, на законодавчому рівні закріпивши за собою право використовувати ядерну зброю. Одним із положень юридичного документу є обов’язковість завдання удару у відповідь на замах чи вбивство лідера країни Кім Чен Ина.