Одинадцять членів уряду Лівану, що представляють інтереси радикальної шиїтської партії "Хезболла" та її союзників, 12 січня оголосили про свою відставку та розкабінет Саада Харірі.Одинадцять членів уряду Лівану, що представляють інтереси радикальної шиїтської партії "Хезболла" та її союзників, 12 січня оголосили про свою відставку та розкабінет Саада Харірі.Уряд Лівану вважається таким, що пішов у відставку, якщо його залишило як мінімум 11 міністрів.
Причиною урядової кризи стали розбіжності всередині уряду через висновків Спеціального трибуналу ООН, що розслідує вбивство Рафіка Харірі - впливового політика і батька нинішнього прем'єра - у 2005 році, заявив міністр енергетики Гібран Бассіль, який також подав у відставку.
За непідтвердженими повідомленнями в пресі, трибунал може пред'явити звинувачення у причетності до вбивства членам керівництва "Хезболли".
"Хезболла" заперечувала свою причетність до загибелі Харірі і чинила тиск на ліванського прем'єра, вимагаючи, щоб він оголосив проведене розслідування частиною американо-ізраїльського змови.
Про розпад коаліції стало відомо, коли Саад Харірі зустрічався з президентом США Бараком Обамою у Вашингтоні.
Дипломати з Сирії та Саудівської Аравії намагалися запобігти колапсу уряду, але не досягли успіху, повідомили джерела в ліванському кабінеті міністрів.
Аналітики побоюються, що вихід "Хезболли" зі складу уряду може спричинити до нового сплеску насильства між релігійними громадами Лівану.
За матеріалами: BBC Russian
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК