Геращенко розкритикував пропорційну систему на місцевих виборах – пропонує доопрацювати мажоритарну

Поділитися
Геращенко розкритикував пропорційну систему на місцевих виборах – пропонує доопрацювати мажоритарну
Система голосування за кандидата і за партійні списки призведе до ще більшого розриву між виборцем і депутатом місцевої ради, вважає заступник міністра.

В Україні вперше проходять місцеві вибори за пропорційною системою з відкритими списками, коли українці можуть вибрати в депутати обласних і районних рад не лише партію, а й кандидата від цієї партії (у містах з населенням понад десять тисяч осіб).

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко вважає, що система голосування за кандидата і за партійні списки призведе до ще більшого розриву між виборцем і його представником в особі депутата.

За словами Геращенка, саме тому він, коли був народним депутатом, не підтримав внесення змін до Виборчого кодексу.

«Наше громадянське суспільство, з огляду на значну пасивність, успадковану після 73 років радянської влади, і так не дуже прагнуло контролювати якість роботи депутатів, обраних за мажоритарною системою. А тепер і поготів, виборець не відчуватиме зв'язку між кандидатом у міськраду від партії, за яку він проголосував, і реальними змінами в якості управління містом», - пише він у Facebook.

На думку заступника міністра, цілі у зміни моделі голосування було три:

  1. Ускладнити підкуп виборців. Наприклад, у Києві тепер буде не 25-30 тисяч виборців, а 150 -200 тисяч - підкупити таку кількість людей і складніше, і дорожче. Плюс кандидати від однієї і тієї ж партії повинні будуть конкурувати між собою за голоси в одному багатомандатному окрузі.
  2. Провести партійну структуризацію українського суспільства.
  3. Кодифікувати законодавство за всіма видами виборів - президента, парламенту, місцевих рад.

«Вважаю, що новий Виборчий кодекс не сприяє досягненню жодної з перших двох масштабних цілей», - додає Геращенко.

Той, хто заробив на корупції великі гроші, все одно зможе організувати «сітки» з підкупу виборців за свою партію і окремих кандидатів на виборах.

«Особисто до мене надходили заяви кандидатів до міської ради про те, що їх колеги по партії організовують підкуп виборців, щоб отримати більше голосів і просунутися списком. Я передав цю інформацію в поліцію », - додає ексдепутат.

У те, що нова Центральна виборча комісія зможе сприяти партійній структуризації, заступник міністра сумнівається. Цьому може перешкодити велика кількість дрібних регіональних партій, а також те, що майже кожен мер обласного центру створив під себе іменну партію.

«Ну і вишенька на торті - це створення іменних партій окремих народних депутатів для виборів з метою концентрації електорату навколо своїх кандидатів в ОТГ в рамках одного мажоритарного округу», - підкреслює Геращенко.

Водночас третя мета - кодифікація виборчого законодавства - досягнута, але ціна занадто висока, вважає він.

«Якою має бути, на мій погляд, розумна система місцевих виборів? Однозначно - мажоритарною з істотним зменшенням кількості депутатів місцевих рад!», - вважає Антон Геращенко.

За великою кількістю «ноунеймів» у місцевих радах легко заховати корупцію, неефективні та шкідливі для громади рішення. Крім того, велику кількість депутатів виборцям контролювати складно.

За умови роботи ефективних професіоналів, обраних за мажоритарною системою і працюючих на принципі рідної зайнятості та оплачуваній основі, Києву вистачило б 20-25 депутатів. Харкову, Дніпру, Одесі та Львову - 12-18, Полтаві, Чернівцям, Черкасам - 7-12, переконаний Геращенко.

«Вибори в парламент повинні проходити за чітко структурованою партійною системою, коли партії в перспективі зацікавлені збирати в своєму «ядрі» найкращих, найбільш інтелектуальних і порядних лідерів. (...) Але на місцевих виборах виборець повинен знати свого депутата в обличчя і мати можливість оцінити його персональний внесок у розвиток громади», - додає Геращенко.

Сьогодні в Україні вперше проходять вибори до місцевих рад за новим Виборчого кодексу. Я не голосував за...

Опубліковано Антоном Геращенко Неділя, 25 жовтня 2020 р
Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі