Генсек НАТО: Жодна країна не повинна допомагати Росії у нелегальній війні проти України

Поділитися
Генсек НАТО: Жодна країна не повинна допомагати Росії у нелегальній війні проти України © NATO/Flickr
Наразі з Росією активно співпрацює Іран. СБУ вже почала кримінальне провадження щодо постачання в Росію з Ірану дронів Shahed-136 і Mohajer-6, а також балістичних ракет малої дальності Fateh-110 та Zolfaghar. 

Жодна країна не повинна допомагати Росії у нелегальній війні проти України, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, засудивши постачання Іраном безпілотних літальних апаратів Росії, які вона використовує у війні проти України. 

"В останні дні ми також бачили, як Іран надає військову підтримку російським військовим зусиллям. Це не прийнятно. Жодна країна не повинна допомагати агресору в незаконній війні. Тому я вітаю запровадження суворих санкцій проти Тегерана союзниками та Європейським Союзом", - сказав генсек.

На думку Столтенберга, "жорстока та незаконна війна Росії проти України перебуває у ключовому моменті". 

"Президент Путін відповідає на свої невдачі на полі бою ще більшою агресією. Удари по цивільному населенню, по цивільній енергетичній інфраструктурі та безпілотні й ракетні удари по житлових кварталах. Тепер Росія неправдиво стверджує, що Україна готується застосувати радіологічну "брудну бомбу" на своїй території. Союзники НАТО відкидають це відверто неправдиве твердження", - пояснив він.

Столтенберг додав, що прослідковується закономірність у тому, як Росія звинувачує інших у тому, що збирається зробити сама - “від Сирії до України". 

"Росія не повинна використовувати неправдиві приводи для подальшої ескалації. Світ уважно спостерігає", - наголосив генсек.

Водночас він підкреслив, що НАТО не є учасником війни в Україні, але продовжуватиме підтримувати фундаментальне право українців на самооборону стільки, скільки потрібно.

Тим часом Іран продовжує заперечувати постачання Москві ударних БпЛА для війни проти України. А українське МЗС запропонувало президенту Володимиру Зеленському розірвати дипломатичні відносини з Іраном.

Іранські дрони й ракети несуть смерть і руйнування не тільки в Україну. Незважаючи на тривалі санкції, Іран виріс у геополітичного гравця. Сьогодні це вже відчувають не лише Ізраїль та Україна, а багато інших. І за передачею Росії зброї стоїть не тільки бажання Тегерану допомогти своєму союзникові, а й намір заявити про себе як впливового регіонального та глобального гравця. Детальніше про це розповідає Сергій Данилов у статті «Висока ціна дешевої іранської зброї. Не тільки для України». 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі