Гармаш: «Розглядаючи в ТКГ «документи» окупантів Україна визнає їх стороною конфлікту і назад дороги не буде»

Поділитися
Гармаш: «Розглядаючи в ТКГ «документи» окупантів Україна визнає їх стороною конфлікту і назад дороги не буде» © Цензор.нет
Сергій Гармаш зазначив, що саме цього вже кілька років добивається РФ.

Раніше ZN.UA писало, що «представники» ОРДЛО перед засіданням Тристоронньої контактної групи 8-9 січня звернулися до спецпредставника чинного голови ОБСЄ в Україні та ТКГ Мікко Кіннунена з листом. Зокрема, окупанти стверджують, що голова офісу президента Андрій Єрмак під час нормандської зустрічі зобов'язався розглянути їхні пропозиції. Своєю чергою представник окремих районів Донецької області в українській делегації ТКГ Сергій Гармаш в інтерв’ю «Цензор.Нет» заявив, що розглядаючи «документи» окупантів Україна визнає їх стороною конфлікту та суб’єктом перемовин і назад дороги вже не буде.

«Москва хоче, щоб ми почали розглядати документи, які ОРДЛО представляють у ТКГ. Якщо зробимо це, ми, де-факто, визнаємо їх стороною конфлікту й суб’єктом переговорів. Власне, саме цього Кремль і домагається всі ці роки. Не знаю, чи усвідомлюють наслідки цієї «поступки» наші західні партнери. Але у мене є підстави вважати, що на минулій зустрічі радників лідерів нормандської четвірки уже здійснювався такий тиск», - заявив Гармаш.

Він додав, що такий тиск на Київ в інтересах Москви здійснювався й раніше.  Наприклад, у тому, щоб Кабмін відкликав з Верховної Ради свій законопроєкт про політику перехідного періоду на Донбасі.

«Тому я вважаю цю загрозу дуже ймовірною. Якщо ми почнемо розглядати «документи», подані в ТКГ ОРДЛО, визнаємо їх стороною конфлікту і суб’єктом перемовин, а тоді дороги назад вже не буде. У дипломатії є таке поняття, як усталена дипломатична практика. Тобто якщо ми зробили такий крок, то нам доведеться й надалі йти цією дорогою. Москва це чудово розуміє. Тому діє таким чином», - заявив учасник української делегації в ТКГ.

Говорячи про лист бойовиків, направлений Мікко Кіннунену, Гармаш зазначив, що «там не можуть знати, чи є ці заяви правдою. Можливо, Дейнего з Ніконоровою просто брешуть, розхитують внутрішньополітичну ситуацію в Україні».

«Однак, якщо це правда, то матимемо важкі наслідки. Подивимось на засіданнях ТКГ 8-9 лютого», - зазначив Гармаш.

Зокрема, під так званим «документом» мається на увазі «План дій», який окупанти в ОРДЛО називають «дорожньою картою». Гармаш пояснив, що «план» передбачає його ухвалення Верховною Радою та так званими «Народними радами» «ДНР» і «ЛНР», як називають бойовики свої псевдооргани.

«Тобто вони ставлять себе на один рівень із українською державою. Також вони пишуть проєкти рішень ВРУ, навіть проєкти рішень ТКГ, хоча не є її членами. Наприклад, вони пропонували регламент роботи групи, яким передбачається, що рішення приймаються більшістю голосів, враховуючи їхні. Тобто, вони та Росія – це уже три голоси, а Україна завжди або одна, або у меншості з ОБСЄ. Таким чином, усе б голосувалося на їхню користь. Це абсурд, але він свідомо пропонується і озвучується на ТКГ. Я так розумію, вони мають від Москви завдання продукувати якомога більше документів, щоб чимось нас зачепити, викликати нашу реакцію, втягнути у діалог з ними, і тоді, виходить, ми визнаємо їхню суб’єктність. Це дуже тонка дипломатична гра…», - додав Гармаш.

При цьому він додав, що Росія, яка на відміну від бойовиків з ОРДЛО, є членом ТКГ, не подає від себе жодного документа, називаючи себе «посередником».

«Якщо Росія хоче, щоб ми їх розглядали, їй достатньо, як члену ТКГ, просто офіційно їх представити. Тоді ми вивчатимемо, незалежно від того, де вони писались - в Москві, чи в Донецьку-Луганську. Нікуди не подінемося. Але це уже буде позиція Російської Федерації, а не ОРДЛО, тому Москва нічого не відправляє від себе. Це підтверджує: Росія та її маріонетки насправді хочуть не вирішення конфлікту, а лише визнання нами суб’єктності ОРДЛО», - зазначив Серій Гармаш.

Водночас він назвав високою ймовірність того, що 9 лютого в Берліні РФ отримає дипломатичний «Мінськ-3», тобто документально зафіксовану російську трактовку мінських домовленостей із подальшим виконанням їх Києвом під наглядом Німеччини та Франції.

«І та «човникова» дипломатична активність Берліну й Парижу між Києвом та Москвою, яку ми зараз спостерігаємо, дає підстави так думати. Можливо, це не відбудеться 9 лютого, процес затягнеться. Але, оскільки Москва ні на крок не змінила своєї позиції, то сам факт тайм-ауту для напрацювання «єдиної трактовки мінських угод» говорить про те, що ця трактовка буде на користь Росії», - заявив Гармаш.

Ві6н пояснив, що Москва хоче обміняти цю імітацію загрози великої війни, яку Захід сприймає дуже серйозно, на примус України до виконання мінських угод у розумінні Росії. Причому розрахунок, за словами Гармаша, йде на те, що це робитиметься саме дипломатичним шляхом і, можна сказати на технічному рівні, непомітному для пересічних громадян.

«Це дуже тонка гра! Тобто зараз Москва прямо не вимагає від Києва якихось окремих перемовин з Донецьком та Луганськом. Не наполягає, щоб Зеленський сідав за стіл перемовин із Пушиліним (ватажком «ДНР») та Пасічником (ватажком «ЛНР»)… Це поки що пропаганда», - додав Гармаш.

Нагадаємо, 26 січня у Парижі відбулася зустріч радників нормандської четвірки. Україну на переговорах представляв голова офісу президента Андрій Єрмак. Представником від російської сторони був заступник керівника адміністрації президента РФ Дмітрій Козак, від Німеччини - радник канцлера Єнс Пльотнер, а від Франції - радник президента Еммануель Бонн.

Після неї Андрій Єрмак заявив на підсумковому брифінгу, що головним прогресом зустрічі вважає готовність сторін працювати надалі для досягнення миру на Донбасі.

Представник Росії на переговорах помічників лідерів країн нормандської четвірки Дмітрій Козак, цілком очікувано звинуватив саме Україну в неконструктивній позиції щодо мінських домовленостей.

Про особливості виконання політичної частини мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силіної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі