Грузія вчергове заявила про "однозначну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів".
"У цьому році виповнюється 6 років з дня незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією і початку конфлікту на сході України", - заявив міністр закордонних справ Грузії Давід Залкаліані 26 лютого, зазначивши, що "Рада Європи як і раніше стурбована повідомленнями про погіршення ситуації з правами людини в Криму, зокрема, з правами меншин", повідомляє Грузія Online.
Висловивши бажання посилення дій з припинення конфлікту, глава МЗС Грузії підкреслив важливість виконання Мінських угод і міжнародних зобов'язань. "Вже були зроблені деякі обнадійливі кроки, такі як нова динаміка в "нормандському форматі" та обмін полоненими в минулому році", - сказав Залкаліані.
Грузія, яка вступила до Ради Європи 27 квітня 1999 року, стала головою Комітету міністрів Ради Європи у листопаді 2019 року. Країна змінила Францію в якості голови і виконуватиме ці повноваження протягом шести місяців. Представники країн-членів організації займають посаду голови Комітету міністрів кожні шість місяців в порядку англійського алфавіту.
26 лютого вважається Днем кримського опору російської окупації. Однак відповідного указу, підписаного чинним або колишнім президентом, немає. В цей день шість років тому до Верховної Ради Криму вийшли тисячі українських громадян на підтримку територіальної цілісності України.
На противагу проукраїнському мітингу окупанти організували власний "протест" під керівництвом Сергія Аксьонова. В результаті зіткнень в той день загинули двоє осіб, ще кілька десятків постраждали. Як пізніше встановила прокуратура АР Крим (Київ), в проросійському "мітингу" брали участь військові РФ, переодягнені в цивільне.