Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що збирається продовжувати активну політичну діяльність і взяти участь в парламентських виборах у складі нової політичної сили.
"Я не хочу бути статистом у наступному політичному сезоні, хочу бути активним, я хочу боротися за ідеї, хочу їх впроваджувати", - заявив голова уряду в ефірі телеканалу ICTV увечері в понеділок, 23 квітня.
За словами Гройсмана, він піде на вибори до Верховної Ради разом із командою однодумців, до якої увійдуть люди з досвідом і хорошою репутацією, патріоти України.
"Це буде політична сила, яка об'єднає в собі людей з гарною репутацією, людей, які можуть не лише говорити, а реально робити речі. Які будуть віддані країні", - запевнив прем'єр.
Гройсман також висловився на користь зміни виборчої системи перед парламентськими виборами.
"Якщо ми не змінимо виборчу систему в країні, то фактично новий парламент, який буде обраний на старій системі, через два-три місяці буде найбільшим нашим розчаруванням", - пояснив свою позицію політик.
Перед другим туром президентських виборів Володимир Гройсман висловив готовність знову балотуватися в народні депутати, запевнивши, що дата припинення повноважень парламенту його не особливо турбує.
21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. За підсумками опрацювання майже 100% протоколів, за Володимира Зеленського проголосували понад 73% виборців, за Петра Порошенка – майже 24,5%.
Як пише заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін, команда Володимира Зеленського у разі його перемоги на виборах президента розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для їх примусу до співпраці. Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду, який у березні зажадав від Верховної Ради документального підтвердження існування коаліції.
Оглядач підкреслює, що якщо відповідні документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліція відсутня як мінімум з 28 лютого 2019 року. 30 днів, відведених на формування нової, закінчилися наприкінці березня. Отже, у переможця президентських виборів, якщо він обопрется на рішення ОАС, з'являться формальні підстави припинити повноваження ВР одразу після прийняття присяги.
Конструктором оригінального "капкана для Ради" джерела називають Андрія Богдана – особистого адвоката олігарха Ігоря Коломойського і головного юридичного радника штабу Зеленського.
Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".