Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав підписаний у 2009 році контракт з "Газпромом" невигідним через неринкову ціну в $ 450 за 1 тис. куб. м газу. За його словами, ті, хто був причетний до його підписання, отримали за це гроші.
"У нас ціни ринкової не було (в 2009 році).. У нас хтось собі придумав, що може підписати з росіянами контракт з ціною в 450 дол. за тисячу кубометрів. Це означає, що ніякий ринок не визначав (ціну), а просто підпис однієї людини визначав її... На момент підписання ціни в 450 дол., ринковою ціною газу були 320 дол. максимум. І я думаю, що це зробили не безкоштовно. А експерти знають, що це зробили не безкоштовно. Тому що з кожної 1 тис. куб. м газу, починаючи з 2009 року, той, хто мав відношення до підписання, заробляв з неї дивіденди. Але ці дивіденди були поза межами України", - заявив Гройсман на прес-конференції у вівторок, 21 червня.
Нагадаємо, що в 2009 році прем'єр-міністром України була Юлія Тимошенко, президентом - Віктор Ющенко. Володимир Гройсман на той час був мером Вінниці.
Керівником НАК "Нафтогазу України" в 2009 році був Олег Дубина. Вже через кілька років, в ході допиту у "газовій справі Тимошенко" він запевняв, що не підписував би угоду з "Газпромом", якби знав, що уряд не затвердив передані йому Юлією Тимошенко директиви.
"Тимошенко передала мені директиву Кабміну, затверджену нею особисто, про підписання договору з "Газпромом" з базовою ціною у 450 доларів та вартістю транзиту 1,7 долара. Там же йшлося і про переуступку права вимоги 11 мільярдів кубометрів газу "Росукренерго", які "Газпром" повинен був продати "Нафтогазу", – говорив він, зазначавши, що був упевнений, що на директиві був підпис Тимошенко (не факсиміле) і синя печатка Кабінету міністрів України", і що тодішній міністр енергетики Юрій Продан особисто завізував цей документ.
Дубина також розповів про те, що просив екс-президента Віктора Ющенка відкликати його з переговорів, проте той сказав, що Тимошенко йому про все вже доповіла. "Я вважав себе зобов'язаним виконати розпорядження Кабміну. Я був змушений підписати угоду з "Газпромом", – заявив Дубина.
Нагадаємо, що 31 грудня 2008 року Ющенко відкликав Дубину з переговорів, заборонивши йому підписувати контракт з "Газпромом" на зовсім інших, більш вигідних для України умовах. У цьому випадку в схемі постачань газу повинна була залишитися компанія "РосУкрЕнерго" як посередник між Україною і "Газпромом", чий основний власник Дмитро Фірташ був дуже лояльний до Віктора Ющенка.