Гройсман висловив готовність керувати урядом після відставки

Поділитися
Гройсман висловив готовність керувати урядом після відставки Прем'єр заявив про перехід Кабміну до "антикризового режиму" роботи і поклав на президента Зеленського відповідальність за стан справ у країні
Прем'єр-міністр проситиме парламент прийняти його відставку.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що готовий продовжити роботу на своїй посаді, якщо парламент прийме його відставку, до формування нового уряду. Він також підкреслив, що проситиме Верховну Раду прийняти його відставку.

"Після того, як парламент прийме мою відставку, Конституція і закони передбачають, що я продовжую працювати прем'єр-міністром до створення нового уряду. Так само продовжують працювати всі міністри", - розповів Гройсман в ефірі телеканалу ICTV в неділю ввечері, 26 травня.

За словами прем'єра, до недавніх пір Кабінет міністрів працював у "штатному режимі", а зараз переходить в "антикризовий режим". При цьому відповідальність за стан справ у країні Гройсман поклав на президента Володимира Зеленського, який під час інавгурації закликав міністрів "звільнити місця", написавши заяви про відставку.

"Якщо президент вважає, що з цим урядом він не може працювати, то для мене означає тільки одне: що той порядок денний, яка важлива для країни, не буде реалізовано. Це означає, що президент бере на себе відповідальність за порядок денний, і я вважаю, що таку можливість треба дати", - підкреслив прем'єр-міністр.

Довідка ZN.UA
Згідно зі ст. 115 Конституції України, після відставки прем'єр-міністра у відставку йде Кабмін у повному складі, проте міністри продовжують працювати на своїх посадах у статусі виконувачів обов'язків. Прем'єр-міністр призначається на посаду Верховною Радою України за поданням президента. Подання про призначення голови уряду вносить за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, до складу якої входить більшість народних депутатів від конституційного складу Ради. Прем'єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. Верховна Рада має розглянути питання про відставку не пізніше ніж на десятий день після її надходження. Прем'єр-міністр звільняється з посади з дня прийняття рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про свою відставку 20 травня після того, як Володимир Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради і закликав уряд піти у відставку.

Як повідомлялося, Гройсман активно готується до парламентської кампанії й уже анонсував створення партії "Українська стратегія". За даними ЗМІ, він також веде переговори з Арсенієм Яценюком і "Народним фронтом" про спільний політичний проект.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі