Гройсман розповів, коли президент підпише закон про електронне декларування

Поділитися
Гройсман розповів, коли президент підпише закон про електронне декларування Гройсман думав, що закон про електронне декларування відповідає стандартам ЄС © Верховна Рада
Спікер назвав запуск Антикорупційного агентства "технічним питанням".

Президент України Петро Порошенко підпише "безвізовий" закон про електронне декларування після того, як його схвалять українські та європейські експерти.

Про це Гройсман розповів в ефірі телеканалу "112. Україна" увечері в четвер, 25 лютого.

"Треба отримати його з комітету на підпис, направити остаточний текст на підпис президенту, і далі провести необхідні консультації з фахівцями. Щоб експерти сіли і сказали, відповідає він вимогам ЄС, чи є якісь речі, які потрібно виправити", – підкреслив спікер, уточнивши, що до аналізу законопроекту будуть привлчеены як українські, так і європейські фахівці.

Гройсман запевнив, що коли депутати голосували за законопроект, він був упевнений у його відповідності європейським нормам.

За словами спікера, початок роботи Національного агентства з вопросампредотвращения корупції є "технічним питанням".

Гройсман також висловив упевненість, що українці безвізовим режимом зможуть скористатися вже в цьому році.

Нагадаємо, 25 лютого президент Петро Порошенко підписав закони про безвізові спеціальної конфіскації (4054), про прокуратуру (4055) і про Нацагентстві з розшуку активів (4056).

У той же час, підписання закону про електронне декларування майна та доходів держслужбовців було відкладено.

Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.

Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".

Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Одним із завдань НАЗК є контроль за деклараціями чиновників і відповідністю їх офіційних доходів способу життя.

Однак Кабмін призначив лише трьох із п'яти членів Агентства. До того ж його голова депутат Віктор Чумак, склав повноваження глави НАЗК, заявивши, що початок роботи Агентства блокується.

Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять до них зміни, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна."

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі