Голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав прийнятий парламентом закон про електронне декларування майна та доходів держслужбовців і подав його на підпис президенту Петру Порошенку.
Про це в п'ятницю, 11 березня, повідомила прес-служба Верховної Ради.
Введення електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС.
Примітно, що даний закон в поточній редакції піддався жорсткій критиці ЄС. Внесені за ініціативою народного депутата від БПП Вадима Денисенка поправки стали причиною, через яку Єврокомісія відклала винесення рішення щодо безвізового режиму для України.
Тому глава парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Юрій Луценко висловив сподівання, що президент не підписуватиме закон, а поверне його у Раду на доопрацювання і внесення узгоджених з ЄС змін.
Перші особи української держави неодноразово заявляли про виконання Україною всіх "безвізових" рекомендацій ЄС, проте європейські партнери не тільки закликають Київ посилити боротьбу з системною корупцією, але й указують недоліки нових антикорупційних законів.
Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, прийнятим керівництвом України".
Приймаючи необхідні для безвізового режиму з ЄС антикорупційні закони, депутати нерідко вносять до них зміни, які нівелюють ефективність механізмів боротьби з корупцією. Детальніше про це читайте у статті Дар'ї Каленюк і Тетяни Пеклун "Закони опору та протидії: як євроінтеграція долала депутатську жадібність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".