Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман викликав генерального прокурора Віктора Шокіна в парламент для розгляду заяви про його відставку.
"Я дійсно сьогодні з ранку отримав висновок комітету. Я направив лист генеральному прокурору прибути до Верховної Ради, виступити, і будемо голосувати це питання. Так, я чекаю відповіді", - сказав спікер на пленарному засіданні парламенту в четвер.
Напередодні профільний комітет підтримав відставку Шокіна з посади генпрокурора. Частина членів комітету хотіли заслухати генпрокурора про його роботу, але Шокін на засідання не прийшов.
Раніше президент Петро Порошенко в спеціальному зверненні повідомив про те, що він закликав генпрокурора Віктора Шокіна піти у відставку. 19 лютого заява Шокіна про відставку надійшло в АП. Через кілька днів у Раді був зареєстрований президентський проект постанови про звільнення Шокіна, який пізніше рекомендував підтримати комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.
Шокін призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року. Відповідно до чинної Конституції України, генпрокурора призначає і звільняє президент за згодою парламенту. Разом з тим, парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, що має наслідок його відставку з посади.
Наприкінці січня DT.UA повідомило про те, що США дали української влади чітко зрозуміти, що прив'язують надання кредитних гарантій у розмірі $ 1 млрд до відставки генерального прокурора Віктора Шокіна.
Шокін - інструмент Порошенко, пише головний редактор "Дзеркала тижня. України" Юлія Мостова в статті "Інструментаріум", нагадуючи про публічну заяву віце-президента США Джо Байдена про невдоволення роботою генерального прокурора Шокіна.
"Вашингтон, на відміну від багатьох в Україні, розуміє це, але зосереджується на генпрокурорі, бо не бачить сьогодні чіткої та слухняної альтернативи обридлим Порошенку та Яценюку", - пише Мостова.