Він назвав рішення МВФ виділити черговий транш Україні в розмірі мільярда доларів "свідченням визнання того прогресу, який був досягнутий". Видання нагадує, що на додачу до грошей від фонду ЄС також виділив 600 мільйонів євро кредиту Києву.
Гройсман також визнав, що в Україні існує широке розчарування реформами на тлі економічного спаду, який почався після вторгнення Росії в Україну і який вдарив по рівню життя українців. Все це створює тиск на адміністрацію президента Петра Порошенка.
"Але доказом змін повинна бути, в першу чергу, оцінка, чи відчули їх люди. Ми зараз опинилися на платформі, з якої ми можемо почати рух в напрямку зростання. І наші люди відчують це. Інакше, боронь Боже, ми застрягнемо в стагнації", - сказав Гройсман Financial Times.
Видання нагадує, що в 2016 році зростання української економіки склало 2,3%. Але мільйони українців досі ледве зводять кінці з кінцями в країні, де пенсії і мінімальні зарплати на рівні, близькому до 100 доларів на місяць. Підняття цін на газ до ринкових і зміни у системі державних закупівель стали першим кроком у боротьбі з ендемічною корупцією. Але вони також посприяли і зростанню вартості життя або ж зробили малий внесок у покращення життя простих українців. Популярність уряду дуже низька.
Україна також почала рік, зіштовхнувшись з посиленням боїв в Донбасі, спірної блокади захоплених проросійськими бойовиками територій. А нещодавно посеред Києва був вбитий колишній депутат Держдуми Росії, який отримав українське громадянство. Російські чиновники і ЗМІ назвали це доказом "беззаконня" в Україні. Але Гройсман наголосив в інтерв'ю Financial Times, що це була останя з цілої низки організованих Росією провокацій.
"Російська пропаганда працює", - сказав він.
Видання зауважує, що вибори вже не загорами. Вони намічені на 2019 рік. І уряд України хоче взятися за зміцнення банківської системи і нефункціональну систему охорони здоров'я, пенсійну і освітню системи, сподіваючись, що це підвищить популярність нинішньої влади.
Київ також сподівається привабити інвестиції, створивши конкурентний ринок української аграрної землі і нарешті розпочавши процес приватизації державних підприємств.
"Втілення цієї програми дасть людям чітке відчуття, що систуація змінюється", - сказав Гройсман.
На питання про задекларовані 2 мільйони доларів, дорогі ювелірні прикраси і годинники Гройсман відповів, що все це отримав, займаючись бізнесом ще до початку політичної кар'єри.
Президент Американської торгової палати в Україні Енді Хантер сказав Financial Times, що Україна зробила "великі кроки в правильному напрямку, підтвердивши інвестиційній спільноті, що уряд серйозно ставиться до реформ".
"Зараз критично важливо лишитися на цьому шляху, виконуючи належним чином законодавчі норми і постійно зміцнюючи верховенство закону", - додав він.
У свою чергу, перший заступник виконавчого директора МВФ Девід Ліптон похвалив Київ "за рішучі політичні дії". Але щоб добитися значного і швидшого економічного зростання він закликав Україну пришвидшити структурні реформи і більш наполегливо боротися з корупцією. При цьому, Ліптон наголосив, що Україна більше не може дозволити собі відкладати пенсійну реформу.
Як повідомлялося, 4 квітня Міжнародний валютний фонд оприлюднив Меморандум співпраці з Україною, в якому сказано про необхідність прискорення темпу реформ. Створення в Україні прозорого ринку землі у МВФ назвали однією з необхідних умов побудови сучасної ринкової економіки.
Нагадаємо, 6 жовтня 2016 року Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року. Законопроект №5321-1 в цілому підтримали 297 депутатів.