Гриценко прогнозує відставку Саламатіна протягом двох місяців

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Голова комітету нагадав, що зміна Воєнної доктрини була передбачена указом президента ще у грудні 2010 року, тоді ж був указаний і термін її прийняття – протягом місяця після схвалення Стратегії національної безпеки України. «Пройшло вже понад півтора роки, а Воєнна доктрина так і не схвалена», - констатував Гриценко.

Лідер партії «Громадянська позиція», голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко прогнозує відставку Дмитра Саламатіна з поста міністра оборони протягом двох місяців.

«Професійну неспроможність нинішнього міністра оборони, так само, як і його попередника, зрозумів уже і (президент Віктор) Янукович. Мій прогноз – протягом двох місяців Дмитра Саламатіна на посту міністра оборони замінить хтось інший», - заявив Гриценко, відповідаючи на запитання читачів сайту «Ліга.Новости».

Голова комітету нагадав, що зміна Воєнної доктрини була передбачена указом президента ще у грудні 2010 року, тоді ж був указаний і термін її прийняття – протягом місяця після схвалення Стратегії національної безпеки України. «Пройшло вже понад півтора роки, а Воєнна доктрина так і не схвалена», - констатував Гриценко.

Лідер «Громадянської позиції» висловив переконання, що, Воєнну доктрину треба змінювати тоді, коли змінюються ключові, визначальні фактори, які впливають на стан воєнної безпеки країни. Одним з таких ключових факторів, на його думку, стало рішення про позаблоковість України.

«Якщо до липня 2010 року Україна планувала вирішення завдань оборони і ширше – воєнної безпеки спільно із партнерами і союзниками, то після липня 2010 року ситуація змінилася кардинально. Як позаблокова держава Україна має покладатися виключно на власні сили і ресурси. Однак, відповідних змін до Воєнної доктрини не внесено дотепер. Це треба було зробити вже давно. І зараз варто зробити невідкладно», - наголосив Гриценко.

Голова парламентського комітету підкреслив, у згаданому вище указі президента від 10 грудня 2010 року завдання по підготовці проекту Воєнної доктрини було покладено на Міністерство оборони.

«На мій погляд, це помилка. Адже оборона держави – це завдання, яке виходить далеко за рамки військового відомства і Збройних Сил. А, якщо врахувати недостатній рівень професійної підготовки і відповідальності тих людей, яких Янукович призначав на пост міністра оборони, то очікувати від них системного, цілісного, виваженого і ефективного проекту воєнної доктрини – марна справа», - вважає Гриценко. !zn

Читайте також:

Реформа Збройних cил України: актуальність, міжнародний досвід, національні особливості та пріоритети

Міністр оборони пообіцяв контрактну армію до 2017 року

Депутати підтримали ініціативу Януковича скоротити армію

Україна пообіцяла Росії не вступати в НАТО

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі