Він зазначив, що «Україна однозначно визначила для себе пріоритет - входження в Євросоюз в якості повноправного члена і для цього потрібно укласти угоду про асоціацію на першому етапі і рухатися далі».
«Сьогодні ми є членами СОТ, а країни, які входять до Митного союзу, не є членами цієї міжнародної структури і не дотримуються правил гри, які встановлені там», - додав він.
Грищенко зазначив: «Звичайно, дуже складно собі уявити, яким чином ми можемо бути одночасно і членами і Митного союзу і утворювати зону вільної торгівлі з ЄС». При цьому він додав: «Але при цьому як кожна з держав-учасників цього утворення - Митного союзу, - так само і Україна, зацікавлені в тому, щоб знайти максимально широке поле порозуміння».
З 1 січня 2010 в рамках Євразійського економічного співтовариства діє Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану. 6 липня 2010 набув чинності митний кодекс Митного союзу. 1 липня 2011 митні кордони між Росією і Казахстаном, а також між Росією і Білоруссю повинні повністю зникнути. З 1 січня 2012 року країни об'єднаються в єдиний економічний простір, в якому будуть застосовуватися єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір на території Митного союзу.
За матеріалами УНІАН