Гриценко звинуватив Порошенка у гальмуванні вступу до НАТО

Поділитися
Гриценко звинуватив Порошенка у гальмуванні вступу до НАТО В Украине пока даже не отменили внеблоковый статус
У виборчій програмі "Блоку Петра Порошенка" немає жодного слова про НАТО. Питання скасування позаблокового статусу досі не проголосоване в парламенті.

Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко в ефірі радіо "Голос столиці" припустив, що між Петром Порошенком і Володимиром Путіним існують невідомі домовленості щодо гальмування співпраці України з НАТО.

За словами Гриценка, український президент публічно не заявляв, що він виступає за скасування позаблокового статусу. "Думаю, що існують невідомі нам домовленості між Порошенком і Путіним щодо гальмування співпраці України з НАТО. По-перше, у виборчій програмі президентської партії немає жодного слова про НАТО. Це неприродно для президента, який згідно Конституції відповідає за безпеку країни, визначає і координує зовнішню політику. По-друге, в кулуарах парламенту знають, яка політична сила гальмує скасування позаблокового статусу України. Це сила з Банкової", - зазначив Гриценко.

Лідер "Громадянської позиції" переконаний, що протистояти самостійно загрози, які сьогодні стоять перед Україною, жодна держава не в змозі. "Тільки маючи союзників і партнерів можна успішно боротися з ворогом. Армію треба будувати за стандартами НАТО з перспективою вступу України до цієї організації. В першу чергу потрібно скасувати позаблоковий статус України. Якщо таке рішення внесуть на голосування 20 жовтня на останньому засіданні нинішнього парламенту, депутати від "Громадянської позиції" за нього проголосують", - наголосив Гриценко.

Читайте також: Окрилений "Дніпро" розгромив невмотивований "Металіст"

За словами лідера "Громадянської позиції", є два варіанти формування армії.

"Перший – якщо позаблоковий статус зберігається, то армія має бути величезної чисельності з високим темпом бойової підготовки і величезним бюджетом. При цьому без союзників і без партнерів. Другий варіант – коли береться курс на вступ до НАТО, тоді поетапно формуються взаємосумісні частини і з'єднання, які будуть виконувати в рамках всього союзу лише частину завдань, а все решта перерозподіляється між усіма членами організації за принципом "один за всіх і всі за одного". Це два принципово різних підходи, дві принципово різні армії. Якщо ми залишаємо позаблоковий статус, чисельність армії маємо збільшити втричі, а воєнний бюджет – разів у п'ять. А тоді постане питання, що платити науковцю, медику, солдату, пенсіонеру, вчителю, якщо величезні кошти витрачатимуться на армію? Тобто вибір у нас – або самі, або з партнерами", - сказав Гриценко.

Як повідомлялося, скасувати позаблоковий статус України, що стане першим кроком до вступу до НАТО, планувалося на засіданні Верховної Ради 14 жовтня. !zn

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі