Зокрема, Анатолій Гриценко запропонував провести поіменну інвентаризацію всіх абонентів захищеної системи урядового зв'язку, насамперед, урядових мереж "200" і "100". Це завдання для уряду спільно з Державною службою спецзв'язку і захисту інформації (ДСТЗІ), уточнив він
"Після інвентаризації ДСТЗІ має відключити від урядових мереж:
- народних депутатів (крім спікера і голови Комітету з нацбезпеки і оборони)
- суддів, прокурорів і слідчих, в т. ч. з нових антикорупційних органів;
- приватних підприємців/банкірів та інших осіб, які не мають ніякого відношення до президентської (як Верховного Головнокомандувача) і урядової вертикалей державного управління.
Також відключити прямі безномерні канали зв'язку з президентом тих посадових осіб, які повинні працювати і приймати рішення виключно на основі закону, без зовнішніх впливів, без чужих вказівок чи "порад", в т. ч. з президентського кабінету. Мова йде про керівників ГПУ, НАБУ, САП, голів вищих судів та інших ", - перерахував Гриценко, підкресливши, що незалежні гілки влади мають бути незалежними по-справжньому і не видзвонювати перших керівників (і навпаки), а керуватися виключно законом.
"А депутати нехай пишуть та приймають закони, а не видзвонюють через урядові мережі податківців, митників, прокурорів і суддів, лобіюючи свій або чийсь приватний інтерес", - зазначив політик.
Він назвав і побічний плюс від впровадження цієї пропозиції - зменшиться обсяг роботи відповідного підрозділу ДСТЗІ. Це значить, більше людських і фінансових ресурсів можна буде направити на протидію технічній розвідці агресора і на кібербезпеку державних мереж.
Коментуючі пропозицію користувачі розділилися в думці: одні беззастережно підтримали Гриценко, а інші вважають, що спецзв'язок вже навряд чи існує, оскільки давно пошкоджені або зникли мережі, з чим Гриценко не погодився.
Це далеко не перша пропозиція колишнього учасника президентської гонки, досвідченого політика, добре знайомого з системою управління.
Лідер партії "Громадянська позиція" продовжує публікувати пропозиції команді Зеленського по ключових питаннях української політики і державності. Це не заявка на посаду, це рука підтримки старшої людини тим, хто щойно прийшов у політику, бажання звернути увагу на гострі і важливі питання.