Українська влада повинна визнати проблему в країні з ухиленням від мобілізації в зону АТО, яке має масовий характер, про це пише на своїй сторінці в Facebook екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко.
"Пропоную рішення, яке напевно не всі сприймуть, але вважаю його чесним і ефективним. Ухилення від мобілізації і призову на строкову службу - дозволити і узаконити!", - пропонує він.
"Не хочеш, не можеш служити / воювати - сплати в державний бюджет певну Законом суму і відчувай себе спокійно, не відкуповуйся хабарами і не ховайся. А внесені кошти спрямувати цільовим призначенням на кардинальне підвищення грошового забезпечення тих, хто слугувати / воювати може і хоче", - додав він.
Гриценко вважає, що сума, яку можна було б платити за ухилення від армії, - це $ 10 тисяч. "Розумію, що пропоноване рішення має як плюси, так і мінуси. Але на відміну від тупого закручування гайок і полювання за призовниками по всій країні, по всіх підприємствах, що влада робить сьогодні - це рішення, принаймні, чесне і гарантовано ефективне", - вважає він.
"А хіба досі була і зараз армія не є переважно робітничо-селянською? В ній синки-мажори хіба служать? Або ухиляються від призову? При тому, до бюджету вони нічого за ухилення не платять, вірно? Це до застережень, мовляв, відкупляться тільки багаті, синки-мажори, і тільки бідні служити. Відкрийте очі: тих "синків-мажорів" в армії не було і зараз немає, незалежно від введення або не введення моєї пропозиції", - підкреслює екс-міністр.
На думку Гриценка, якщо родина не в змозі зібрати певну суму, щоб син міг ухилитися від армії, то в іншому випадку – він вже буде служити в набагато кращих умовах і мати набагато більш високу зарплату.
Гриценко також висловив думку щодо розвитку української армії. "Моя позиція щодо системи оборони була і залишається незмінною - професійна контрактна армія плюс система територіальної оборони з урахуванням досвіду Ізраїлю, Швеції, Швейцарії та Нацгвардії США", - написав він.
Замість страусячої позіції - пропоную ефективне рішення.Влада має визнати малоприємний, але факт: ухиляння від мобіліз...
Posted by Анатолій Гриценко on 19 Червень 2015 р.
Дев'ять ять позицій.Мій попередній пост (узаконити ухиляння від армії) викликав досить жваве обговорення. Вирішив окремим ...
Posted by Анатолій Гриценко on 19 Червень 2015 р.
У березні президент України Петро Порошенко підписав низку законів, які посилюють відповідальність військовослужбовців та мобілізованих. Серед них - прийнятий Верховною Радою 12 лютого закон 194-VIII посилює кримінальну відповідальність військовослужбовців за ряд злочинів. У першу чергу це стосується непокори (умисного невиконання наказу), опір начальникові, самовільного залишення військової частини або місця служби, дезертирство і т. п.
Закон 158-VIII від 5 лютого уточнює межі адміністративної відповідальності військовослужбовців за правопорушення, що стосуються правил і статутів несення служби, матеріальної відповідальності і т. п.
Згідно з прийнятим Верховною Радою законом 186-VIII від 12 лютого ухилення від служби цивільного захисту в особливий період або у разі проведення цільової мобілізації карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.