Президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект змін до Конституції. Напередодні DT.UA опитало політиків, які у міру своєї компетенції будуть впливати на ситуацію. У їх числі - сам президент, прем'єр-міністр, спікер ВР, голови парламентських фракцій, груп і профільного комітету, голови непарламентських (але які мають представництва на місцях) партій, керівники асоціацій міст, а також сільських, селищних, районних і обласних рад. За результатами опитування більшість політиків назвали Порошенка відповідальним за децентралізацію.
Одним з найважчих питань проекту Конституції став статус окупованих територій Донбасу. Тут нічого несподіваного. Влада, політикум і передова громадськість, як і раніше, зависають між "повинен залишитися без змін" (більшість голосів) і "питання буде вирішено, коли ми відновимо контроль над територіями" (на три голоси менше).
Однак у цьому пункті є дві особливі думки, які вартують окремих цитат.
Так, лідер партії "Громадянська позициія" Анатолій Гриценко вважає, що "якщо тільки буде прийнятий особливий статус Донбасу, це стане початком розвитку відцентрових сил в Україні, що, в свою чергу, може запустити процес поділу держави".
А ось заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук підтвердив курс Банкової на Мінськ-2, заявивши, що "у перехідних положеннях Конституції слід передбачити, що окремим законом визначаються особливості місцевого самоврядування у відповідних районах Донецької та Луганської областей".
Подробиці читайте у проекті "Децентралізація: звіряємо годинник" на сайті DT.UA.