Гриценко назвав пасткою вимоги РФ до України для зустрічі Нормандської четвірки і дав пораду Зеленському

Поділитися
Гриценко назвав пасткою вимоги РФ до України для зустрічі Нормандської четвірки і дав пораду Зеленському
За словами ексміністра оборони, "приниження і пастки ще можна уникнути".

Ексміністр оборони України, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко назвав "нормандською пасткою" вже третю вимогу Росії до України для проведення зустрічі лідерів нормандського четвірки, куди входять Україна, Франція, Німеччина та Росія.

"Росія поставила перед Україною нову, вже третю, вимогу (крім письмової згоди на "формулу Штайнмаєра" і розведення військ) - як передумову для проведення зустрічі в "Нормандському форматі". Тепер Росія вимагає від України ще й попереднього узгодження підсумкового документу. Це - приниження. І це - пастка для України", - написав Гриценко у Facebook.

За словами Гриценка, це "приниження", тому що країна-агресор, яка окупувала території України в порушення міжнародного права, "замість покаяння і відповідальності за скоєне ще й дозволяє собі висувати якісь вимоги".

"Приниження тим огидніше, що Німеччина, Франція та інші західні держави покірно всі ті вимоги агресора сприймають. І ще й тиснуть на Україну, аби швидше їх виконувала. Пастка - тому що за такої егоїстично-імпотентної позиції західних партнерів, ніякого нового мирного плану, крім знову капітулянтського "Мінську-3", агресор не запропонує і не узгодить", - додав Гриценко.

Серед порад президенту України Володимиру Зеленському Гриценко назвав три позиції.

"Перше - припинити публічними заявами і тим більше практичними діями прискорювати проведення "Нормандського саміту". Безрезультатний саміт, для телевізійного сюжету лише - Україні не потрібен. А саміт за нинішніх несприятливих умов, коли нас з усіх боків намагаються затиснути й дотиснути - тим більше не потрібен. Друге - публічно й категорично заявити, щоб почули і Путін, і Меркель з Макроном, і Трамп: Україна виконає, зціпивши зуби, дві дотепер узгоджені вимоги, але жодної нової третьої, четвертої чи п'ятої вимог Кремля більше не сприйме і виконувати не буде. Щоб усім було ясно: якщо "Нормандська зустріч" відкладається, чи зривається, то це виключно з вини Росії - тож і тиснуть нехай на Росію, щоби нових вимог-хотєлок не висувала. Третє - якщо попередній крок не дасть результату, тоді запропонований Путіним-Меркель-Макроном нам на узгодження проект підсумкового документу Зеленський має ОБОВ'ЯЗКОВО ОДРАЗУ ОПРИЛЮДНИТИ - для широкого обговорення у суспільстві і в парламенті. Щоб потім не було ні "Мінську-3", ні інших подібних зрад/капітуляцій", - написав Гриценко.

У підсумку він зазначив, що "приниження і пастки ще можна уникнути".

"Для цього кулуарну/закриту дипломатію, у якій Україна дотепер частіше програвала, - Зеленському треба замінити на дипломатію відкриту/публічну. Стадіон - так стадіон, публічність - так публічність. Публічність підготовки саміту змусить західних партнерів поводитися більш стримано, виважено і менш цинічно. Публічне обговорення документу в нашій країні дасть змогу і самому Зеленському твердо відчути прийнятні для українців "червоні лінії", а саме - на які позиції він може в Парижі погоджуватися, а на які - категорично ні й чому саме. Тоді й лише тоді саміт має сенс і зможе завершитися не приниженням і пасткою, а стійким миром і успіхом. Якщо для досягнення цієї мети саміт доведеться відкласти, перенести на місяць, квартал, чи на рік - не проблема. Головне - результат", - резюмував Гриценко.

Нагадаємо, 1 листопада, біля Золотого на Луганщині закінчилося триденне розведення сил і засобів. Військовослужбовців ЗСУ почали відводити, попри відсутність семиденного режиму "тиші" та регулярні обстріли бойовиків. Влітку цього року відбулося розведення військ поблизу Станиці Луганської.

Відведення українських військ від лінії розмежування на ділянках в районі Золотого, Станиці Луганської (Луганська область) і Петрівського (Донецька область) є однією з умов Кремля для проведення саміту в "Нормандському форматі". При цьому гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися.

Докладніше читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Мале золоте, а ціна велика" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі