Кандидат у президенти Анатолій Гриценко вважає досягненнями чинного президента Петра Порошенка його зовнішню політику, надання Україні Томосу про автокефалію помісної церкви, а також реалізацію реформи децентралізації. У той же час, чимало позитивних починань у внутрішній політиці, на думку Гриценка, "забуксували" і не були реалізовані повною мірою.
"Чи були позитивні досягнення у президента Порошенка і його команди? Безумовно... Вони частіше на етапі ініціативи, початку, не доведені до кінця. Він спробував навести порядок у кадровій політиці в армії, потім кинув. Він спробував в економіці, потім кинув. Він спробував децентралізацію, тут уряд підтримав, тут більше плюсів", - заявив Гриценко в ефірі "Радіо НВ" увечері в п'ятницю, 1 березня.
"У зовнішній політиці він доклав чимало зусиль, щоб у нас була коаліція, яка підтримує санкції... Але в той же час,... якби не корупція, це єдність було б міцнішою. Він доклав чимало зусиль, щоб стала позитивною історія з Томосом... Але на останньому етапі, коли перетворили у виборчий тур, це підірвало довіру", - додав політик.
Оцінюючи співвідношення досягнень і провалів Порошенка на посаді президента, Гриценко сказав: "Десь 30% позитивного, десь 70%. А десь пішло вниз, 100% негатив".
Лідер "Громадянської позиції" запевнив, що не звик оцінювати людей у "чорно-білих тонах", і пообіцяв не руйнувати позитивні досягнення, але виправляти допущені Порошенком помилки.
"Все те позитивне, що було створено, буде збережене. Там, де необхідно внести корективи, їх буде внесено", - підкреслив кандидат у президенти.
Нагадаємо, 1 березня лідер "Самопомочі" і мер Львова Андрій Садовий повідомив, що не балотуватимкться в президенти і підтримає лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка. Гриценко подякував Садовому за державницьке рішення.
Слідом за Садовим про зняття своєї кандидатури на користь Гриценка повідомив Дмитро Гнап. Однак остаточне рішення з цього питання має прийняти з'їзд партії "Сила людей" 2 березня.
Гриценко неодноразово закликав до об'єднання лідера "Самопомочі" Андрія Садового, музиканта і громадського діяча Святослава Вакарчука, Романа Безсмертного, партії "Демальянс" і "Сила людей" та інші демократичні сили для спільної участі у президентських, парламентських і місцевих виборах.
За даними опитування Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременка кандидат у президенти України, лідер політичної партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко може вийти в лідери у першому турі виборів у разі підтримки його кандидатури лідером партії "Самопоміч" Андрієм Садовим.
Президентська кампанія в Україні офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Вибори глави держави призначено на 31 березня.
ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти. Редакція DT.UA уклала повний список кандидатів і зібрала коротку інформацію про них.
Детальніше про майбутні вибори та електоральну поведінку українців читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Отрута від усього" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".