Генеральна прокуратура України покладе відповідальність за безлад 9 травня у Львові на місцеву владу. Про це заявив заступник генпрокурора Віктор Войцишен, коментуючи результати перевірки органами прокуратури подій 9 травня.
В.Войцишен зазначив, що місцеві органи влади самоусунулися від вирішення цього питання: «Замість того щоб розглянути 9 заяв, які надійшли від політичних партій на проведення акцій у цей день, вони звернулися до суду з проханням їх заборонити".
В.Войцишен уточнив, що ГПУ не виявила порушень рішення львівського суду. «Ми не маємо претензій до політичних партій. Було виявлено окремі випадки порушення громадського порядку, які призвели до правопорушень. У зв'язку з хуліганськими діями і нанесенням тілесних ушкоджень було порушено 5 кримінальних справ, 7 осіб притягнуто до відповідальності за адміністративні правопорушення і 3 арештовано», - додав В.Войцишен, пише "Коммерсант-Украина".
За словами прес-секретаря ГПУ Юрія Бойченка, у той день святкували День Львова, у місті сталися сутички, які можуть трапитися між молодими людьми коли завгодно.
«У Львові 9 травня було заплановано урочистості до Дня міста, кілька політичних сил і громадських організацій подали заявки на проведення акцій у цей день, і ми були змушені звернутися до адміністративного суду, щоб накласти заборону на масові заходи 9 травня», - пояснив мер Львова Андрій Садовий, додавши, що, на його думку, зіткнень було не уникнути.
На думку лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока, ГПУ поставилася до вивчення цього питання упереджено. «Чому не були розслідувані дії міліції, бійців "Беркута", які били невинних людей палицями по голові? Чому не порушили кримінальну справу проти тих, хто розгорнув червоний прапор всупереч рішенню львівського суду? Відповідь одна - це була спланована акція з метою дискредитувати нашу політичну силу. Тому, висновкам Генпрокуратури я не вірю, і ми будемо захищатися», - заявив політик.
Нагадаємо, 9 травня у Львові відбулося кілька сутичок між націоналістами, учасниками проросійських організацій і міліцією. У результаті заворушень помічник депутата Львівської міської ради Олег Ковпак отримав вогнепальне поранення в ногу, а також було побито голову обласної організації Антифашистського комітету, члена КПУ Олександра Калинюка.
За фактом стрілянини у Львові 9 травня порушено кримінальну справу.
Людина, яка стріляла у представника «Свободи», виявилася сином колишнього заступника начальника обласного управління ДАІ - Любомира Сопільника.
Губернатор Львівської області, депутат від Партії регіонів Михайло Цимбалюк після зустрічі з представниками партії «Свобода» написав заяву про відставку.