Генпрокуратура не надавала журналістам відео допиту Юлії Тимошенко. Про це повідомив «Українській правді» прес-секретар Генпрокуратури Юрій Бойченко.Генпрокуратура не надавала журналістам відео допиту Юлії Тимошенко. Про це повідомив «Українській правді» прес-секретар Генпрокуратури Юрій Бойченко. Бойченко спростував інформацію про те, що відео допиту Юлії Тимошенко потрапило до журналістів.
«Так дійсно був такий запит, але на даний момент ніхто цього відео не бачив і нікому воно не було передано», - зазначив він.
На запитання «Української правди», чи можна розцінювати оприлюднення цього відео розголошенням таємниці слідства, Бойченко заявив: «Це відео стане розголошенням таємниці слідства, якщо воно буде оприлюднене без відома слідчого та наглядаючого прокурора».
«Тільки вони вирішують, що є предметом таємниці слідства», - уточнив прес-секретар.
За словами Бойченка, в середу, 5 січня, об 11 годині Генпрокурор Віктор Пшонка проведе прес-конференцію, на якій пояснить цю ситуацію.
Раніше партія «Батьківщина» повідомила, що наполягатиме, щоб Генеральна прокуратура України надала одному з незалежних журналістів протокол слідчих дій під час багатогодинного допиту лідера партії Юлії Тимошенко 30 грудня 2010 року. Про це заявила прес-секретар Тимошенко Марина Сорока.
Ця заява була коментарем на інформацію Генпрокуратури про передачу журналістові відеозапису, який нібито підтверджує, що 30 грудня 2010 слідчий пропонував Тимошенко залишити Головне слідче управління, але вона відмовилася й продовжувала перебувати в приміщенні відомства протягом 11 годин.
«Наша команда буде вимагати, щоб на запит незалежного журналіста з такою ж швидкістю Генеральна прокуратура надала протокол, який вівся під час допиту Юлії Володимирівни», - сказала вона.
Сорока зазначила, що дуже здивована оперативністю відомства, яке в даному випадку дуже швидко відреагувало на запит журналіста, оскільки зазвичай від ГПУ дуже важко отримати будь-яку інформацію.
«У даному випадку майже миттєво Генеральна прокуратура дала відповідь», - сказала Марина Сорока.
За її словами, відеоматеріали дуже легко можна скомпілювати й змонтувати, разом з тим протокол слідчих дій сфальсифікувати неможливо.
«Тому ми будемо дуже наполягати, щоб Генеральна прокуратура надала незалежному журналістові на його запит матеріали допитів й інших процесуальних дій, під час яких Тимошенко майже щогодини заявляла клопотання, й це все фіксували, щоб слідчі припинили слідчі дії, оскільки вони тривали дуже довго», - зазначила Сорока.
Прес-секретар також зауважила, що Юлія Тимошенко неодноразово наполягала на оголошенні перерви в допитах до ранку 31 грудня 2010 року, оскільки її адвокат з поважних причин був змушений припинити свою участь у слідчих діях. Вона нагадала, що 30 грудня 2010 допит Тимошенко тривав майже 12 годин.
«Якщо Генеральна прокуратура хоче дійсно, щоб громадськість дізналася, як проходив допит Юлії Володимирівни, то нехай відреагує на запит незалежного журналіста й надасть протокол слідчих дій», - додала Сорока.
У вівторок, 4 січня, джерело в Генеральній прокуратурі України повідомило, що відомство надало незалежному журналістові відеозапис, якій підтверджує, що 30 грудня 2010 слідчий пропонував лідеру партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко залишити Головне слідче управління, але вона відмовилася та продовжувала перебувати в приміщенні відомства протягом 11 годин.
Про це йдеться у відповіді на журналістський запит незалежного журналіста Віктора Міняйла на ім'я генерального прокурора Віктора Пшонки.
Згідно з повідомленнями, Міняйло звернувся до генпрокурора за дорученням деяких інших своїх колег з вимогою надати документальні підтвердження того, що Тимошенко 30 грудня 2010 року за власним бажанням знаходилася на допиті в Генпрокуратурі протягом 11 годин.
«До письмової відповіді на цей журналістський запит Генеральна прокуратура додала копію відеозапису допиту, з якого видно, що слідчий дійсно пропонував Юлія Тимошенко залишити приміщення Генпрокуратури, але вона відмовилася та сказала, що хоче залишитися й ознайомитися зі справою», - повідомив співрозмовник агентства.