ГПУ знайшла докази фальсифікації кримінальних справ проти Луценка

Поділитися
ГПУ знайшла докази фальсифікації кримінальних справ проти Луценка © yes-ukraine.org
У Генпрокуратурі встановили, що рішення Печерського суду у справі екс-глави МВС були завідомо неправосудними. Винних у фальсифікації посадових осіб притягнуть до відповідальності.

Генеральна прокуратура України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за заявами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та його дружини Ірини стосовно колишніх посадових осіб Генпрокуратури, Печерського районного суду Києва і МВС.

Як повідомили в Головному слідчому управлінні Генпрокуратури в середу, в ході досудового розслідування, зокрема, встановлено, що посадові особи МВС підробили висновок службового розслідування щодо законності дій співробітників МВС під час провадження в оперативно-розшуковій справі.

"Також ці особи протягом 2010-2012 рр. в ході розслідування кримінальних справ стосовно Луценка здійснювали тиск на свідків з метою примусу їх до дачі завідомо неправдивих показань, які стали підставою для винесення щодо нього завідомо неправосудних вироків", - йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури.

Крім того, встановлено, що колишні співробітники Генпрокуратури завідомо незаконно пред'явили звинувачення Луценка у скоєнні тяжких і особливо тяжких злочинів, передбачених ч. 3 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, що в подальшому стало підставою для обрання йому завідомо незаконного захід у вигляді утримання під вартою.

ТАКОЖ: Печерський суд реабілітував Луценка

В подальшому, троє суддів Печерського райсуду Києва 27 лютого 2012 року за результатами судового розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Луценка винесли завідомо неправосудний вирок, яким екс-міністр визнаний винним в скоєнні інкримінованих йому злочинів, йому було призначено покарання у вигляді позбавлення волі.

Крім того, один із суддів вищевказаного суду 17 серпня 2012 року за результатами розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Луценка виніс завідомо неправосудне рішення, що призвело до їх засудження за ч. 1 ст. 367 (службова недбалість) КК України. Також, у ході розгляду вищезазначених кримінальних справ судді Печерського райсуду навмисне, систематично та грубо порушували передбачено чинним законодавством України право підсудного Луценка на захист.

розпочато Кримінальне провадження за ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 374 (порушення права на захист), ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід або арешт), ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України.

Суд засудив Юрія Луценка до 4 років позбавлення волі за посадові злочини. Термін його ув'язнення повинен був закінчитися в грудні 2014 року.

Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ раніше залишив у силі цей вирок, що підтверджується рішенням Апеляційного суду, - 4 роки позбавлення волі за вчинення посадових злочинів і трохи зменшив суму, яку за цивільним позовом Луценка зобов'язаний виплатити МВС.

17 серпня 2012 року Печерський райсуд визнав екс-міністра також винним в недбалості при продовженні оперативно-розшукових заходів відносно водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка і засудив до двох років обмеження волі. Апеляція залишила в силі цей вирок.

7 квітня 2013 року президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Юрія Луценка за станом здоров'я, і в цей же день екс-міністр залишив колонію.

21 березня 2014 року Печерський районний суд Києва скасував усі судові вироки, винесені колишньому міністру внутрішніх справ. !zn

Читайте також:

Луценко запропонував почати АТО з Верховної Ради

Луценко вважає, що влада потребує термінової перезавантаження

Генпрокуратура закрила справи проти Турчинова і Тягнибока

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі