За словами генпрокурора, події вишикувалися наступним чином: "Янукович узурпував владу за допомогою тиску на Конституційний суд, використовував владу для контролю економіки країни та розкрадання коштів, після цього він через своїх людей, найчастіше, через громадян Росії, довів до небоеспособности Збройні сили України, після цього підписав "Харківські угоди", результатом яких було введення додаткового військового контингенту РФ в Севастополі, після він взяв невигідний кредит і відмовився від європейської інтеграції, що вивело людей на вулиці".
У той же час самі судді Конституційного суду, як зазначив Луценко, "не можуть бути притягнуті до відповідальності, оскільки відповідно до закону вони не несуть відповідальності за прийняте рішення".
"Але це справа дуже важлива. У нього є кілька суддів, які визнали тиск з боку Януковича для прийняття рішення про зміну Конституції. Правда, потім вони відмовилися від цих свідчень. І це проблема",- додав генпрокурор.
Раніше, 18 травня голова управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що російська сторона офіційно відмовила ГПУ у видачі Януковича.
Раніше ГПУ повідомила Януковичу про те, що його підозрюють у кількох злочинах, серед яких заволодіння майном у "Межигір'ї", Сухолуччі, зловживання службовим становищем при підписанні законів 16 січня, створення злочинної організації за вчинення ряду злочинів у дні Революції Гідності. Також Януковича підозрюють в отриманні 26,5 мільйонів гривень хабара.